(24/7) 1-800-373-600

אחסון אתרים והקשר לקידום אתר העסק

שרתי אחסון אינם מסתכמים רק בשטח אחסון לאתר של העסק שלך, אלא גם משפיעים על קידום האתר. אחסון איכותי עשוי להשפיע לחיוב על קידום האתר ומנגד, אחסון חלש עלול לפגוע בו וכתוצאה מכך גם בהכנסות העסק.

כיצד האחסון משפיע על קידום האתר?

  1. מיקום השרת – למיקום השרת ישנה השפעה על חווית הגלישה של המשתמש ועל מהירות טעינת הדפים באתר. שרת הממוקם במדינות מרוחקת מהאתר אליו מגיעים מרבית הגולשים לרוב יהיה איטי יותר עבור הגולשים עקב פרק זמן רב יותר של תהליך שליחת הבקשה לשרת ועד לתגובתו והעלייה מעל דפי הדפדפן. כמו כן מיקום השרת גם מאותת לגוגל על סוג קהל היעד הרלוונטי לאתר. כלומר, אם השרת ימוקם בארה"ב, גוגל יסיק כי האתר מיועד לתושבי צפון אמריקה. הלכך, במידה וקהל היעד הוא ישראלי, רצוי כי השרת של האתר ימוקם פיזית בישראל. איך זה חשוב לקידום? דירוג האתר בתוצאות החיפוש בגוגל נקבע על ידי פרמטרים שונים כשחווית המשתמש (יו איקס), בכללה חווית המשתמש בגלישה בסלולר, ומהירות הטעינה מהווים פרמטרים בעלי משקל משמעותי בקידום האתר בגוגל.
  2. אבטחת האחסון – ישראל, לצערנו, מהווה יעד מרכזי למתקפות סייבר בעולם. אנו מוקפים אויבים מכל רחבי העולם, ששמים להם למטרה לתקוף אתרים ישראלים על בסיס יומי, בין אם מדובר באתרי ממשלה או באתרים פרטיים. הלכך, חשוב מאוד להקפיד על אחסון מאובטח המגן על האתר שלך מפני התקפות סייבר בצורה מקצועית ויעילה. פריצה לאתר עלולה לפגוע באתר בדרכים שונות, אם זה בהשתלטות על האתר, שליפת מידע או גרימת נזקים שונים בקבצי האתר.

חשוב מאוד לוודא כי האחסון מאובטח וכי חברת האחסון מציעה מגוון פתרונות אבטחה והגנה על האתר, כגון אחסון מוצפן (אס אס אל), גיבויים, אפשרויות שחזור יומית, אפשרות חסימת איי.פי ממדינות מסוימות, מערכות ניטור מתקדמות לאיתור פריצות ותקלות, סריקת אנטי וירוס, אבטחת השרת ע"י חומת אש ועוד. ההשפעה של אתר לא מאובטח על קידום האתר היא ברורה – אתר שנפרץ והתוכן שלו אינו באוויר או שהושתל בו תוכן זדוני מזוהה בסריקה של גוגל והדבר מתבטא בפגיעה של האתר במיקומים בגוגל ואף להיעלמות מוחלטת מתוצאות החיפוש של גוגל.

  1. מהירות השרת – התייחסנו מקודם אל מהירות השרת בהקשר של מיקום השרת, אך ישנם גם שרתים בעלי מהירויות שונות. מומלץ לרכוש אחסון מחברה המאחסנת את האתר בשרת איכותי. לא מומלץ להתפתות ולרכוש את האחסון הזול ביותר, כי לעיתים הזול מעיד על שרת באיכות ירודה מה שעלול להאט את האתר בצורה קיצונית, לפגוע בחוויית המשתמש וכתוצאה מכך לפגוע בקידום האתר ובהכנסות העסק. אתר מהיר לעומת זאת, מעודד את הגולש להישאר באתר ו"חביב" מאוד על גוגל.
  2. אמינות – מומלץ לרכוש אחסון מחברה המספקת שרתים אמינים. כלומר, שרתים יציבים מבחינת המהירות ומבחינה זמינותם. שרתים עם נפילות מרובות פוגעות בחוויית המשתמש ובקידום האתר, "הזחלנים" של גוגל מזהים את הנפילות של האתר והאתר "מסומן" כלא יציב ובעייתי וכתוצאה מכך הוא נפגע בדירוג גוגל.
  3. אחסון "מוסרי" – אתרים המאוחסנים באחסון שיתופי, כלומר על שרת בו מאוחסנים אתרים נוספים, עלולים להיות מושפעים מהאתרים שנמצאים עמם באחסון השיתופי. שיתוף עם אתרים מפוקפקים כמו אתרי פורנו, הימורים ועוד מיני אתרים לא אתיים עלולים להגדיל את הסיכון לפריצה ולהדליק נורה אדומה בגוגל.

חשוב לבחון את כל הדברים האלה לפני שאנחנו בוחרים חברת אחסון לאתר שלנו. אתר העסק מהווה את אחד מאפיקי השיווק והמכירה החשובים ביותר עבור העסק שלנו. הלכך, יש להפקיד לבחור בחברה אחסון אמינה, בעלת מוניטין וניסיון שתבטיח אבטחה מקסימלית, מהירות ויציבות, פרמטרים בעלי השפעה ישירה על קידום האתר שלנו.

מאמר אורח/המאמר באדיבות וובריזולט – קידום אתרים שמגדיל מכירות

    מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!