(24/7) 1-800-373-600

כיום, רוב בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אשר מעוניינים לשווק, לפרסם ולקדם את עצמם באינטרנט פועלים ב – 2 ערוצים עיקריים:

 • גוגל – הקמת אתר וקידום עצמאי או מקצועי בגוגל על מגוון רחב של ביטויים.
 • פייסבוק – הקמת דף פייסבוק עסקי וקידום עצמאי או מקצועי שלו על ידי משיכת אוהדים לעמוד.

אבל מה מתאים לך? מה יותר טוב? – במאמר זה נציג את היתרונות והחסרונות של כל שיטה, כך שתוכל לראות מה מתאים לך.

יתרונות וחסרונות בהקמת דף פייסבוק עסקי

בתוך פחות מחצי שעה תוכל להקים דף פייסבוק עסקי בסיסי אשר יכלול את תיאור העסק שלך, אמצעים ליצירת קשר, תגובות גולשים, תמונות, מוצרים מרכזיים ועוד. חלק נכבד מקהל היעד שלך נמצא בפייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס וכדומה – כך שזה בהחלט הגיוני ליצור דף שיאפשר להם למצוא אותך.

היתרונות המרכזיים בהקמת דף פייסבוק עסקי:

 1. חינם – ניתן להקים דף פייסבוק עסקי בחינם ובצורה יחסית מהירה.
 2. מחוייבות נמוכה – אם עמוד הפייסבוק שלך לא מביא לך מספיק לקוחות תמיד תוכל למחוק או פשוט לא לעדכן אותו בתדירות גבוהה במיוחד.
 3. מעורבות – פייסבוק מעודדת את הגולשים להיות מעורבים בה, כך שתוכל לתקשר עם הלקוחות שלך באמצעי הזמין ביותר מבחינתם.
 4. מיתוג – לקוחות קיימים ופוטנציאליים יוכלו ללמוד על חזון העסק, המטרה, המבצעים הבלעדיים, איכות המוצרים/השירותים וכדומה.

הקמת אינטרנט פרטי מול דף פייסבוק

החסרונות המרכזיים בהקמת דף פייסבוק עסקי:

 1. עיצוב מוגבל – כל עמודי הפייסבוק העסקיים נראים פחות או יותר אותה דבר. בסופו של דבר, מדובר בתבנית סטנדרטית מאוד שמיליוני עסקים ברחבי העולם משתמשים בה.
 2. שליטה מלאה – למרות שיש לך שליטה על עמוד הפייסבוק שלך, לקוחות יכולים לכתוב, להגיב ולפרסם בצורה חופשית. במידה ויתקבלו הודעות תמיכה/תלונה תצטרך להגיב בצורה מיידית ולנהל אותם בצורה כלשהי.
 3. נדל"ן בלעדי – בסופו של דבר, הפלטפורמה לא שייכת לך ולכן תמיד תהיה לפייסבוק האפשרות לסגור או לבטל את העמוד שלך לחלוטין. לא חסרים מקרים מפורסמים מן העבר כמו העמוד של סטטוסים מצייצים או עמודים של אנשים פרטיים אשר נסגרו עם או בלי סיבה ברורה.
 4. מתחרים – המתחרה שלך נמצא במרחק של קליק אחד בתוך העמוד העסקי שלך. כמו כן, העמוד העסקי מכיל פרסומות למתחרים כך שישנה אפשרות שהלקוחות שלך יחשפו להם ולהצעות הנגדיות שלהם.

יתרונות וחסרונות בהקמת אתר אינטרנט פרטי

אתר אינטרנט הוא פרטי, בשליטתך המלאה ונושא את שם הדומיין שלך. אתר אינטרנט פרטי יכול להיות מורכב מעמוד בודד ועד עשרות, מאות ואלפי עמודים שונים.

היתרונות המרכזיים בהקמת אתר אינטרנט פרטי:

 1. מחיר – כיום, ניתן לפתח אתר אינטרנט בצורה עצמאית על גבי וורדפרס, ג'ומלה ודרופל בלחיצת כפתור. טווח המחירים בתחום זה הוא רחב ומתחיל מכמה עשרות שקלים לעד אלפי שקלים לאתר בודד. ב – Sweethome תוכל לרכוש חבילת אחסון + דומיין לשנה בחינם ולבצע התקנה עצמאית/אוטומטית במעמד ההזמנה לכל מערכת ניהול תוכן שתחפוץ בה.
 2. אמינות – כיום, רוב הלקוחות מצפים מעסק להחזיק אתר אינטרנט בסיסי אשר מכיל מידע על העסק, המפעילים שלו, השירותים ואמצעי הקשר.
 3. שליטה מלאה – אתר אינטרנט פרטי מאפשר לך לקבל שליטה מלאה על מאמצי השיווק שלך, כך שתוכל לעשות כל מה שתרצה (במסגרת החוק) בתוך עמודי האתר.
 4. שיווק – אתר אינטרנט פרטי מאפשר לך ליצור סביבה שיווקית טובה הרבה יותר מכל פלטפורמה או דף עסקי בפייסבוק, גוגל פלוס, טוויטר וכדומה.
 5. זמינות 24/7 – אתר אינטרנט זמין לגולשים אקראיים, לקוחות ולקוחות פוטנציאליים כל הזמן, בכל שעה ובכל מקום. בסופו של דבר, אתר האינטרנט שלך הוא כרטיס הביקור הטוב ביותר.

החסרונות המרכזיים בהקמת אתר אינטרנט פרטי:

 1. תחזוקה – כתלות בגודל האתר, אתר אינטרנט דורש תחזוקה כלשהי (כתיבת תכנים, פרסום וכדומה).
 2. מורכבות – שוב, ככל שהאתר מורכב יותר כך מטלות הניהול, העיצוב והתחזוקה יהיו מורכבות יותר.
 3. שיווק – אתר אינטרנט פרטי דורש השקעה נוספת בשיווק האתר לקהל יעד בגוגל, פייסבוק וכדומה. בדרך כלל, מדובר בתקציב אשר נגזר מתוך תקציב הפרסום של העסק או מתוך זמן העבודה של בעל העסק.

לסיכום, בדרך כלל, נרצה לשלב את שתי שיטות השיווק ביחד על מנת למקסם את התוצאות, כמות הפניות והטלפונים שמקורם בערוצי השיווק באינטרנט. במידה ואתה רוצה להתחיל ולבנות את אתר האינטרנט שלך בכוחות עצמך, תוכל להשתמש בכל חבילת אחסון לינוקס ב – Sweethome וליצור אתר אינטרנט פרטי עם דומיין משלך בתוך מספר דקות.

מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!