(24/7) 1-800-373-600

בעידן בו האינטרנט הפך לזירת מסחר עצומה וחסרת גבולות המהווה שוק עתיר דוכנים הסוחרים במידע, בשירותים ובמוצרים לקהל הרחב, הצורך באבטחת מידע ובהגנה על המשתמשים מפני שימוש לרעה במידע שהם מוסרים הינו עצום ורב חשיבות. מזה זמן רב מאד מהווה תעודת SSL אמצעי הגנה אולטימטיבי, יעיל ומבוסס – שם נרדף לאבטחת מידע. מהי בכלל תעודת SSL, למה כדאי להגן על האתר באמצעותה ואיך בוחרים תעודת SSL?

רשת האינטרנט ייעלה באופן חסר תקדים את התקשורת בין ספק שירות לקהל לקוחותיו. בלחיצת כפתור ניתן להעביר מידע, לבצע פעולות ולסגור עסקאות. אבל היעילות הביאה איתה גם בעיות שעיקרן מתבטא ביכולת של צד שלישי להגיע למידע העובר בין שני מחשבים ולעשות בו שימוש פסול: גניבת מידע, ציתות, זיוף וחבלה. מציאות זו יצרה צורך באמצעי אבטחה מתקדמים ומעודכנים שיתמודדו מול הסכנות, הפרצות והאיומים ויאפשרו שימוש בטוח, יעיל ומוגן באמצעים השונים למסחר באינטרנט. אחד האמצעים היעילים ביותר הוא מה שמכונה "פרוטוקול SSL”. חברת SweetHome משווקת מספר תעודות SSL של החברות המובילות בתחום, בינהן Geotrust, Comodo, Thawte, Verisign ועוד. לפרטים נוספים בקרו בעמוד תעודות SSL

תעודת SSL לאתרי אינטרנט

מה זה SSL?

SSL הם ראשי תיבות של המילים Secured Sockets Layer. מדובר בפרוטוקול של תקשורת מוצפנת בין מחשבים. המידע באינטרנט מועבר באופן בלתי מוצפן ("Clear Text"), ולמעשה כל אחד יכול לעקוב אחר פעולות הגולשים ברשת ולדעת היכן גלשו, מה עשו, מה כתבו ואיזה מידע מסרו. באתרים מוצפנים עם פרוטוקול SSL, המידע יהיה חשוף אבל מוצפן, וצד שלישי שיאתר אותו לא יוכל להבינו ולפענח אותו ולא יוכל לעשות בו שימוש.

מי צריך SSL?

כל אתר אינטרנט הכולל פעילות אינטראקטיבית במסגרתה מועבר מידע בעל ערך ורגיש. ישנם אין סוף אתרים כאלה, החל מחנויות וירטואליות (פרטי כרטיס אשראי), עבור באתרים עם מידע אישי וחסוי (אתרי קופות חולים, אתרי בנקים) וכלה ברשתות חברתיות.

מעבר לצורך הברור באבטחת אתרים על ידי הצפנה לשם הגנה על מידע רגיש, יש לרכישת תעודת SSL חשיבות מעשית: מנוע החיפוש החשוב ביותר, הלא הוא גוגל, הודיע כי "יעניש" אתרים שאינם מאובטחים בטכנולוגיה מתאימה ושאינם עושים שימוש באמצעי הגנה מספיק חזק דוגמת רישיון SSL.

איך מאבטחים אתר אינטרנט באמצעות SSL?

הצעד הראשון הוא להבין מה זה SSL, כפי שעשינו מעלה. כעת תוכלו לעבור לשלב השני: איתור ספק של תעודת SSL ורכישת תעודת SSL.

אבל רגע אחד, מהי בכלל תעודת SSL?

תעודת SSL היא מעין מפתח הצפנה. ישנן חברות רבות בשוק המציעות מפתחות הצפנה של SSL, המכונים גם רישיון SSL ו/או סרטיפיקט, והלכה למעשה זו תעודת אבטחה. באתר עם תעודה יש אמצעי הצפנה יעיל שמגן על המידע שמוזן בו. לשם רכישת תעודת SSL עליכם לאתר חברה אמינה שמספקת רישיון SSL, להתרשם מהסוגים השונים המוצעים ולבחור את תעודת ה-SSL הטובה והמתאימה לכם.

איך בוחרים תעודת SSL?

אבטחת האתר שלכם הינה משימה רגישה ורבת חשיבות שיש ליישם באופן מיטבי תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים והפעלת השיקולים הבאים בעת בחירת ספק SSL:

  • אמינות – יש לבחור חברות מבוססות בעלות מוניטין. קראו המלצות וביקורות גולשים והתרשמו מההיצע.

  • תקינות – יש לבדוק כי תעודת הSSL תקינה. ניתן לעשות זאת באמצעות אתרי בדיקות מגוונים, דוגמת האתר ssllabs.com.

  • עלות כספית לעומת תועלת ופונקציונליות – טווח המחירים המשתנה של תעודות הSSL מפתה בעלי אתרים רבים לחסוך בעלויות. אין עם כך בעיה, כל עוד שמים לב למוצר שמקבלים ולמידת יעילותו לפי פרמטרים מגוונים, ביניהם: רמת הצפנה גבוהה, חותם הנפקה דינמי, מפתח הצפנה לא משורשר, רמת אבטחה גבוהה, רמת אימות לפי הצורך (אתרים עם מידע רגיש במיוחד זקוקים לרמת אימות גבוהה), פרק הזמן של הרישיון וכיוצא באלה.

תמיכה בדומיינים

יש לבדוק עבור אילו דומיינים התעודה נתמכת: האם Single domain – תעודת SSL התקפה עבור דומיין אחד, או WildCard SSL – תעודת SSL התקפה עבור הדומיין ועבור כלל הסאב דומיינים שלו ברמה אחת, או שמא SAN – תעודת SSL הכוללת מספר רב של דומיינים.

ביטוח

חלק מתעודות ה-SSL כוללות גם ביטוח המכסה הפסד כספי שנגרם בשל כישלון הפרוטוקול להגן על המשתמש. כך, למשל, אם ספק ה-SSL נכשל במשימתו לזהות את מפעיל האתר ולאמת את זהותו ועקב כך נגנבו פרטי אשראי של המשתמש, הביטוח יופעל ויכסה את הפסדיו.

    מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!