(24/7) 1-800-373-600

אחסון אתרים וקידום בגוגל: איך לבחור אחסון מתאים לSEO

בעלי אתרים רבים לא מודעים לכך שיש קשר הדוק בין טיבה של חברת אחסון האתרים אצלה הם מאחסנים את האתר שלהם לבין הקידום של האתר שלהם במנועי חיפוש כמו גוגל. אחסון טוב יגרום לאתר לממש את מלוא הפוטנציאל שלו, בעוד אחסון פחות איכותי יכול להוביל לתוצאות לא אופטימאליות.

גם חברות קידום אתרים אוהבות לעבוד עם חברות אחסון איכותיות מכיוון שהן עושות להן חיים קלים יותר בכל הנוגע לניהול של אתרי הלקוחות והן לא צריכות לבזבז זמן יקר על הכנה של האתר לקידום מבחינה טכנית גרידא. לכן, אם יש לכם שאיפות להביא את האתר שלכם למקום ראשון בגוגל (ולמי לא?) בעזרת חברת קידום אתרים, אתם קודם כל צריכים חברת אחסון טובה.

עכשיו נסביר מדוע אחסון טוב יכול להשפיע לטובה על אחסון האתר שלכם :

זמינות האתר והזחלנים של מנועי החיפוש

בחברת אחסון איכותית כמו SweetHome, האתר שלכם יהיה זמין 99% מן הזמן (מכיוון שאף פעם אי אפשר להתחייב ל-100%). אז, כל פעם שהזחלן של מנוע החיפוש יגיע לאתר שלכם, הוא יוכל למצוא את כל הדפים החדשים ולסרוק אותם. לעומת זאת, אם האתר שלכם לא יהיה זמין מסיבה כזו או אחרת, הזחלן לא יוכל להתעדכן במה שחדש באתר שלכם, ואז יציג לגולשים גרסה לא מעודכנת של האתר.

עוד דבר שחשוב לדעת בהקשר הזה הוא שככל שתעדכנו את האתר שלכם לעיתים קרובות יותר, כך גם הזחלן יגיע לעיתים תכופות יותר לבקר בו. לכן, אתר עם בעיות של זמינות, יסבול בנוסף גם מביקורים מועטים יותר של הזחלן בהשוואה לאתרים אחרים…

מהירות עליית האתר

מהירות עליית האתר אצל הגולש הספציפי היא פועל יוצא של המרחק שלו מהשרת בו מאוחסן האתר. לכן, אם רוצים שאתר יעלה מהר, צריך שהשרת או השרתים שמארחים אותו יהיו כמה שיותר קרובים למקום הפיזי של הגולשים. לפיכך, אתרים ישראלים יאוחסנו בישראל, אתרים אירופאים באירופה, אמריקאים (או בין לאומיים) בארה"ב וכך הלאה. אתרים שעולים מהר, במיוחד בסלולר, מקבלים לעיתים בונוס ועשויים להופיע בתוצאות החיפוש לפני אתרים אחרים שעולים לאט יותר. (למנועי החיפוש יש דרכים למדוד את מהירות עליית האתר אצל הגולשים ולא בהכרח את מהירות הגישה של הזחלנים שלהם, שעשויה להיות איטית או מהירה יותר).

מערכת ניהול התוכן של האתר

גם למערכת ניהול התוכן של האתר יש חשיבות בנוגע לביצועים שלו במנועי החיפוש : חברת אחסון אתרים שמציעה תמיכה מלאה במערכות ניהול תוכן פופולאריות כמו וורדפרס והתקנה ישירה מתוך ממשק הניהול של חבילת האחסון (כמו כאן ב – SweetHome), תאפשר לממש את מלוא הפוטנציאל של מערכות ניהול התוכן האלו, כולל פעולות שחשובות לקידום במנועי חיפוש. לדוגמה, העלאה של מפת אתר שתעזור לזחלנים למצוא את כל העמודים שהתעדכנו לאחרונה, העלאת קבצי מדיה כמו תמונות ישירות מתוך המחשב כדי שיופיעו בחיפוש התמונות של גוגל, התקנה של תוספים מיוחדים למנועי חיפוש ישירות מתוך מערכת הניהול (בלי צורך לבצע התקנה ידנית) וכך הלאה…

לסיכום, חשוב לא להתפשר על חברת האחסון של האתר שלכם ולבחור חברה איכותית על מנת שתוכלו לקדם את האתר שלכם בקלות ולא תצטרכו להיאבק עם מגבלות טכניות.

מאמר אורח מאת צוות וובגורו קידום אתרים. למידע נוסף היכנסו לאתר שלנו: www.webguru.co.il

    מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!