חדש!
שירותי מחשוב ענן לעסקים במחירים מפתיעים לחצו לפרטים

Development + Operations = Sweethome

שירותי DevOps מקצועיים לעסקים וארגונים - לא עוד סתם buzz-word, אנו באמת יכולים לעזור לך לפתח תוכנה בצורה טובה יותר, במיוחד עבור מערכות Web תוך התחשבות במכלול שירותי ה-IT שניתן להציע, לרבות מערכות מרובות שרתים, תמיכה ב-CDNs, עבודה חכמה מול עננים ציבוריים כגון אמזון ואופטימיזציה שלהם לביצועים מירביים ואבטחת מידע מוגברת.

מה זה בעצם DevOps?

DevOps הינה מתודולוגיה לעבודה בתחום פיתוח תוכנה בשילוב שירותי סיסטם, והיא באה ליצור שיתוף פעולה בין אנשי הפיתוח לבין אנשי ה-IT. הרעיון העומד מאחורי השירות הוא יצירת שיטת עבודה וסביבה אשר יאפשרו להליך הבנייה, הבדיקה והשחרור של כל גרסת פיתוח להתבצע במהירות, וכל זאת בלי לוותר על איכות הפיתוח ועל אמינות ההליך. יתרה מכך, שירותי DevOps מקדמים תהליכים ומובילים לכך שכל תהליך יתבצע על הצד הטוב ביותר, וזאת בזכות שיפור סביבת העבודה ויצירת תקשורת מתקדמת בין כל הגורמים המעורבים בפיתוח.

השם DevOps בא לשלב בין המילים Developments ו– Operations (שילוב המילים פיתוח ותפעול). הרעיון העומד מאחוריו הוא שיפור של תהליכי הפיתוח והעבודה בתוך הארגון או החברה. מדובר במתודולוגיה המאפשרת להכניס שינויים לתוכנה במהירות ובקלות, מה שמעניק לחברה יתרון גדול על פני המתחרים שלה, כאשר התקשורת היא הגורם המרכזי שמשתפר ומאפשר את כל אלו.

המטרה העיקרית בשילוב DevOps היא להוביל לכך שהתוכנה תהיה תמיד רלוונטית ומעודכנת וקיצור פרק הזמן הנדרש להכנסת כל שינוי.

התחלת ההתחלות – מה שהוליד את הצורך ב– DevOps

DevOps הוא חלק בהליך שקיים כבר שנים רבות, של שיטות פיתוח מואצות אשר נותנות מענה לצרכני התוכנה. בעבר, נהוג היה לאפיין לאורך זמן את הצורך, לבצע את הליך הפיתוח ורק בשלב האחרון לשחרר את המוצר, כשהוא תואם לדרישות שהוגדרו בשלב הראשון. היום, ישנו צורך בהליכים מהירים ובהכנסת שינויים במערכת גם לאחר שהליך הפיתוח הסתיים, על פניו.

דרישות השוק השתנו עם השנים, ולכן קמה מתודולוגיה חדשה אשר באה לתת להם מענה, ואפשר לראות כי היא חלק בלתי נפרד מהשינוי המתרחש בשוק. כיוון שלקוחות רבים אינם מעוניינים לחכות זמן ממושך לכל הליך פיתוח, DevOps מאפשר לחברה לעדכן ולהתעדכן תוך כדי תנועה, כשהלקוח יכול להשתמש במוצר המעודכן והנכון לו ביותר בכל רגע נתון.

לעמוד בתחרות הקיימת בשוק

כל חברה העוסקת בתחום הפיתוח מכירה את השוק התחרותי בו היא עובדת. התחרותיות מובילה בין היתר לצורך לספק גרסאות מתוקנות של כל תוכנה ולהביא אותן ללקוחות בצורה הנוחה והנגישה ביותר עבורן. כאן, מאפשרת DevOps לשחרר את העדכון באופן אוטומטי על גבי הענן או בשרת הלקוח, ובכך לדאוג ליציבות התוכנה, להפחתת תקלות ולשמירה על ההמשכיות הנדרשת ממנה.

ברגע שהתהליכים עוברים להיות אוטומטיים ולא ידניים ובאחריות העובדים, הם מתבצעים על הצד הטוב ביותר והלקוחות נהנים ממוצר שלם עם אפשרות לבקש הכנסת שינויים על פי דרישה ספציפית. הניסיון בעבודה במתודולוגיית DevOps מצביע על כך שכמות הבאגים המשתחררים בסוף ההליך שואפת לאפס, התוכנה מוגשת ללקוח כשהיא ברמה הגבוהה ביותר וכל שינוי מתבצע לאחר שנבדק ונבחן כהלכה.

תפיסות ותיקות הפוגעות בתקשורת ובפיתוח

כדי לבצע את השינויים הנדרשים בתוכנה ולהישאר מעודכנים כל הזמן, ישנו צורך ליצור תקשורת בונה, עם מינימום של ניגודים. בארגונים רבים ישנו ניגוד אינטרסים בין שני גורמים אשר אמורים לשתף פעולה כדי להוציא את המוצר הטוב ביותר. הפיתוח והאופרציה פועלים זה מול זה, ולעתים נראה כי בזמן שהפיתוח מוסיף דרישות למערכת, מתקן את הבאגים שנמצאו ומבצע בדיקות חוזרות לאיכות המוצר, גוף האופרציה הוא הגוף הזהיר אשר נמנע מהכנסת שינויים ומנסה ליצור יציבות, שאמורה גם להגן על רווחיות החברה.

שיתוף פעולה בין אנשי הצוות

כל העברת תהליך בין שני הגורמים המעורבים בפיתוח התוכנה יכול להוביל לקצר תקשורתי, וזאת בשל האינטרסים המנוגדים שעל פניו קיימים בין השניים. אימוץ DevOps יכול להפוך את התקשורת לטובה יותר וליעילה הרבה יותר, כשהתוצאה המתקבלת היא פיתוח ברמה גבוהה עם עדכון מתמיד.

כדי לשנות גישה ולאמץ את מתודולוגית DevOps ישנו צורך גם בשינוי פנימי של החברה. כאן מתעורר צורך שכל העובדים יבינו את ההליך ואת המשמעות שלו, ושישתפו פעולה עם הרעיון העומד מאחוריו. לאחר שהעובדים מבינים כמה הגישה תורמת לתוצאה הסופית של התוכנה, אפשר להתחיל לבצע שינויים טכנולוגיים ולהפוך את העבודה לאוטומטית. יצירת שיתוף פעולה מלא בין אנשי הפיתוח לבין אנשי ה-IT בעזרת השיטה החדשה, מובילה להצלחת התהליך כולו וליצירת הישגי פיתוח גבוהים מהמצופה.

כל השינויים מתעדכנים בענן באופן אוטומטי

מגמה אשר נמצאת בעלייה מתמדת בשנים האחרונות היא פיתוח מוצרים ושירותי תוכנה אשר ניתנים דרך מחשוב ענן מרכזי. השינוי מניח בצד את הפיתוח הפרטני ואת התקשורת מול כל לקוח בנפרד, ומפנה מקום לפיתוח רוחבי, המשרת לקוחות רבים בעלי שלל דרישות ובקשות, כאשר כולם מקבלים את המענה המהיר והמתקדם בו זמנית, וזאת בזכות השימוש בענן.

ברגע שהמערכת נמצאת על גבי הענן, כל שינוי מגיע מיד אל המערכת ונותן מענה לכל דרישה, כאשר כל המשתמשים מקבלים את אותו מענה מתקדם, ובמהירות (כלומר: ברגע שמשתחרר תיקון ועדכון, כל הלקוחות של התוכנה יכולים ליהנות ממנו בלי צורך בתמיכה נוספת). מכאן אפשר להבין מדוע אין אינטרסים מנוגדים בתוך החברה, אלא שיתוף פעולה ותקשורת.

מענה לסטארטאפים

אחד המאפיינים של הסטארטאפ הוא החיבור בין הגורמים השונים והצורך ליצור תקשורת אחידה בין כולם. במקרה של סטארטאפ, אין זמן לבזבז על תקשורת שאינה יעילה ואין אפשרות להתמודד מול ניגוד אינטרסים. כאן, שימוש בשירותי DevOps חוסך את כל אלו ומאפשר ליצור מהרגע הראשון סביבת עבודה מתקדמת ויעילה. ממש כפי שהסטארטאפ רוצה לבנות את עולם המחר ולהביא את הקדמה לחזית, כך חשוב שישתמש במתודולוגיות המתקדמות ביותר, ועדיף שיאמץ אותן בשלב מוקדם.

תמיכה מצוות מיומן

אנשי DevOps צריכים לשלוט היטב במערכות השונות ולהכיר את מתודולוגיית העבודה ולהעבירה לתוך החברה בצורה הטובה ביותר. כאן, השירות שנותנת SweetHome במיקור חוץ עונה על כל הדרישות שכל חברה יכולה לבקש לעצמה.

החברה עוסקת משנת 1996 במתן שירותי סיסטם כלליים לחברות אינטרנט מכל הסוגים, ובשנתיים האחרונות התמחתה במתן שירותי DevOps. הצוות המיומן מומחה במערכות ההפעלה השונות, ותפקידו לחבר את הלקוח אל המערכות השונות של החברה. SweetHome דואגת לאבטחת המידע ברמה הגבוהה ביותר, היא מבצעת תחזוקה שוטפת למערכות השונות ודואגת לניטור ולבקרה מתמידים. החברה תוכל להעביר את חברתכם ל– DevOpsתוך הקפדה על תמיכה מתמדת בכל רגע נתון.

שילוב שירותי DevOps בכל חברה

שירותי DevOps נותנים מענה איכותי ויעיל יותר מאשר איש סיסטם. השירות ניתן על ידי חברה חיצונית אשר מתמחה בתחום. תפקיד החברה הוא לבצע אבטחה של המידע ברמה הגבוהה ביותר, לבצע ניטור ובקרה של המערכת ולדאוג לקיים את כל הדרישות של הלקוח. המטרה העיקרית היא ליצור תשתית, כך שהגורמים השונים בתוך החברה יוכלו לתקשר זה עם זה ללא ניגוד אינטרסים.

חשוב, כמובן, שהשירות יינתן על ידי חברה המתמחה בתחום, בעלת וותק רב בניהול מערכות, שעומדת ב-SLA. חברת SweetHome מעניקה שירות שכזה במיקור חוץ, ומזניקה את החברות מספר צעדים קדימה ברמת השירות אותה הן נותנות ללקוחות שלהן. כמו כן, היא הופכת את התהליכים ליעילים יותר במינימום מאמץ מצד החברה. ארגונים אשר בוחרים לאמץ את מתודולוגיית DevOps, בוחרים למעשה להיות חלק בלתי נפרד מן העתיד, להציב תחרות אמתית למתחרים ולתת מענה מתקדם ללקוחותיהם.