(24/7) 1-800-373-600

מחשוב ענן לעסקים קטנים או בינוניים

טכנולוגיית ענן הפכה כבר מזמן לאופציה המועדפת של עסקים קטנים וגדולים כאחד לאחסון מידע, ולא בכדי. הנכס החשוב ביותר העומד בבסיסו של כל עסק או ארגון הוא המידע שלו, משום שכל אבדן מידע עלול לערער את יציבות העסק ולגרום לנזק רב ואף בלתי הפיך. מחשוב הענן נחשב לעתיד המבטיח של מערכות המחשוב לעסקים, משום שהוא טומן בחובו יתרונות גדולים לייעול העבודה הארגונית, לאסטרטגיה ארגונית ולהמשכיות עסקית.

חשיבות הגיבוי לעסקים – המשכיות עסקית

שירותי ענן מתבססים על שרתים וירטואלים (שרתי VPS) אשר נמצאים מחוץ לבית העסק בחוות שרתים מאובטחת וניתנים לשימוש מהמחשב האישי או המחשב בעבודה בכל זמן נתון, ללא צורך בהתקנה של תוכנה מיוחדת. שירותי הגיבוי בענן לעסקים הוא חשוב במיוחד בשל הביטחון שהוא מעניק להמשכיות העסקית. כיום, מערכות המחשוב מהוות חלק עיקרי בכל ארגון – החל ממתן שירות, מכירות, דרך הנהלת חשבונות ועד הייצור. לפיכך, כל תקלה במערכות אלו חושפת את בית העסק לאבוד מידע ארגוני חשוב ואיבוד זמן עבודה שיכול להיות קריטי. כאשר עסקים משתמשים במחשוב ענן, העלאת המידע ואבטחתו נעשים באמצעות גורם חיצוני לעסק (שרתים חיצוניים ומאובטחים) אשר מגובים 24/7 באופן אוטומטי. הגיבוי מוצפן ומאובטח וכלל בתוכו גיבוי קבצים, שרתים, מחשבים, תוכנות עסקיות וכל מה שנדרש על מנת להבטיח את שרידות וביטחון העסק שלכם. גם במקרים של פגיעה או נזק למערכות הממוחשבות בעסק, בין אם כתוצאה מתקלה, פריצה או גניבה, שריפה, הפסקת חשמל וכן הלאה – לבעלי הגישה לענן ישנה שליטה ובקרה על כל יישומי המחשב של הארגון בזמן אמת, ונתונה בידם האופציה לשחזר נתונים באופן מיידי.

תיבות דואר בענן

אחד מהשירותים הפופולאריים ביותר הוא תיבות דואר בענן. שרת דואר אלקטרוני מבוסס ענן נועד להחליף את שרתי הדואר הארגוניים אשר מבוססים על תוכנה, ומאפשר לארגונים לנהל מערכות דואר ומידע מתקדמות תוך חיסכון ניכר בעלויות התקנת תוכנה וחומרה, עדכונים, אחזקה, כח אדם ועוד. לתיבות דואר בענן ישנם יתרונות רבים – החל מחיסכון כלכלי בשל תשלום חודשי נוח וקבוע, פטור מהתקנת חומרה ותוכנה ועלויות תחזוקה שוטפת, גישה מאובטחת לתיבת הודאר, נפח אחסון גדול, זמינות מירבית של מערכת הדואר האלקטרוני המאפשרת גישה מכל מקום בעולם ובכל רגע נתון, דרך תמיכה במכשירי מובייל שונים, ועד שיתוף משימות ויומנים בארגון בצורה נוחה ופשוטה.

מחשוב ענן במיוחד לסטארטאפ

לכל עסק מתחיל ובמיוחד לסטארט-אפ יש דרישות מחשוב גבוהות המצריכות הקמת תשתית בענן. כמו כן, חברות סטארט-אפ בדרך כלל ישמחו להימנע מהוצאות כספיות גבוהות במיוחד אם הן נמצאות בשלב של חיפוש משקיעים. החברות הגדולות בעולם, וביניהן גם Google, מציעות שירותי ענן המותאמים במיוחד לחברות סטארט-אפ צעירות, אשר מכילים יתרונות ייחודיים לעולם המיזמים. הענן מהווה פלטפורמה ידידותית לחברות סטארטאפ משום שהוא עתיר ביצועים, מאפשר הטמעה ובדיקה של פיצ'רים במהירות ובעל יכולת גדילה מאסיבית. סטארט-אפ בעל דרישות תוכנה וחומרה מתקדמות יותר יכול להארח שרתים בענן ובכך להימנע מהוצאה כספית גדולה עוד יותר. בנוסף, תשתית הענן היא גמישה ומאפשרת הורדת משאבים דינאמית ותשלום עבור שימוש לפי שעה.

מחשוב ענן לעסקים – האם זה משתלם?

הווירטואליזציה והמעבר לשירותי ענן נמצאים במגמת עלייה בכל העולם, משום שלשירותי ענן מספר יתרונות משמעותיים התורמים להתפתחות והתייעלות של המערך העסקי:

  1. חסכון בעלויות של ציוד חומרה – שירותי ענן מבטלים את הצורך בתשתיות פיסיות, התקנות חומרה ותוכנות, תשלומים על רשיונות ועדכוני תוכנה ואפילו חוסכים בחשמל.
  2. חיסכון בכוח אדם ועלויות תפעול – חוסכים בתפעול ותחזוקה של מערכות התשתית הממוחשבת וחדרי שרתים בארגון.
  3. גמישות וזמינות – המשתמשים בשירותי ענן יכולים להגדיל או להקטין את נפח השימוש באופן מיידי. מכאן שאין צורך בתהליך תכנון קיבולת, הזמנת ציוד חומרה וכן הלאה. ניתן להגיב במהירות למצבים לא צפויים המשפיעים על הקיבולת הנדרשת ולנהל ביעילות את המשאבים של הארגון גם בתקופות עמוסות.
  4. אי תלות במיקום הגיאוגרפי – למשתמשים יש גישה נוחה למערכות מחשוב ענן ללא תלות במיקומם הפיזי או בסוג יחידת הקצה.
  5. גמישות בתשתיות תוכנה – משתמשי הענן יכולים לבחור כל תשתית תוכנה מתול מלאי גדול של תשתיות זמינות במרכז המחשבים של הספק.
נשמח לעמוד לשרותך ולעזור לך להחליט על פתרון ענן לעסק שלך:מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!