(24/7) 1-800-373-600

תועלות של מחשוב ענן

אותו ההגיון שגורס שבעל עסק יפנה למשרד פרסום לצורך שיווק העסק ומוצריו, הוא המוטיב הבסיסי להבנת מחשוב ענן. מחשוב ענן הוא משרד המחשוב האישי שלך, הוא זה שימנע הוצאה מיותרת על חומרה עתירת משאבים שכל יעודה לשימוש זמני בלבד, הוא זה שיאפשר לך, כבעל עסק שמנסה להתמקד ביעילות העסק, להתעסק בסיבה שלשמה התכנסת ולא לאבד משאבים על התעסקות בטווח האפור שמחוץ לאזור המחייה הטבעי של העסק – המחשוב.
אומנם המחשב האישי כיום, הן בחומרה והן בתוכנה, שימושי מתמיד ובעל משאבי ענק, אך בסופו של יום הוא מוגבל. על כן הצורך למחשוב ענן, שהוא בעצם שימוש במשאבי רשת מרוחקים.

מחשוב ענן – 3 נדבכים

מחשוב ענן מחולק לשלושה חלקים. תשתית כשירות (IaaS), בו השרת המרוחק מספק חומרה נטו, שטח אחסון נוסף למטרות גיבוי וכדומה. פלטפורמה כשירות (PaaS), אשר מספקת אף תשתית תוכנה, עליה תוכנות מהמחשב האישי שלך פעולות ותוכנה כשירות (SaaS) שחוסכת גם את תהליך קניית והתקנת התוכנה על המחשוב שלך ובעצם משמשת ככוח מחשובי בשלט רחוק.
כל אחד משלושת חלקיו מתאים לפעילות שונה ורלוונטי ליעוד אחר. כך אנשים פרטיים ישתמשו בעיקר באופציות הגיבוי, חברות גדולות ובעלות משאבים ותוכנות משל עצמן יעדיפו להשתמש בו כפלטפורמה לתוכנה ייעודית שלהן, אם כי כנראה ישקלו גם שימוש בתוכנה כשירות לצרכים מסוימים, ועסקים קטנים ובינוניים, שהן קהל היעד הגדול ביותר לתוכנה כשירות.

עלויות מחשוב – לא רק הוצאה חד פעמית

כיוון שמחשוב בענן פועל על מחשבי השרת המספק, הוא צורך פחות משאבים, ועל כן כבר בהוצאה ההתחלתית, יש מקום לחשב כמה מהתהליכים הרצויים לצורך התנהלותו הממוחשבת של העסק ניתן להעביר לענן, וכך לחסוך השקעה כבדה של חומרה יקרה יותר. כמו כן, הבלאי הקבוע של המחשבים ותחנות העבודה והצורך לשדרג ולתחזק אותם פוחת ככל שהשימוש במעבדים קטן יותר ועובד בעיקר על מחשבי השרת.
שימוש בתוכנות על השרת הינו מבוסס שימוש. כלומר, בהתאם לכמות המחשבים שזקוקים לכל תוכנה ואפילו ברזולוציה קטנה יותר – כל פונקציה בתוכנה, כך נמנע הצורך להשקיע סכומים מצטברים על כל תחנת עבודה נוספת ולעיתים תשלום גלובאלי על מספר רישיונות תוכנה שהעסק לא זקוק להן.

תן לענן לעבוד במקומך

הספק, כחלק אינטגראלי מתפקידו, מספק שירות תחזוקה לכלל השירותים שמוצעים בענן. כוח האדם שהוא משקיע בתחזוק השרתים, עובד בשבילך ומונע את הצורך להקצות כוח אדם לתחזוקה שוטפת, עדכוני תוכנה וטיפול בתקלות. כמו כן, בניגוד לחשש המיידי בנוגע לאבטחת המידע שעובר על גבי הרשת, לספק ישנם משאבים גדולים יותר להשקיע באבטחת המידע, שזה קיים צורך אלמנטארי, גם במחשוב קונבנציונאלי, מה שלעיתים אתה כבעל עסק לא יכול להרשות לעצמך.
מעבר ליתרונות המובנים והבסיסיים של הענן, הנגישות הגבוהה שלו מכל מקום והגיבוי שהוא מאפשר. היתרון הגדול ביותר שלו לניהול עסקי, הוא הגמישות שלו והתאימות הטכנולוגית שהוא יוצר ליכולת הגידול (scalability) של העסק. כך לדוגמא, פתיחת סניף חדש או מוקד שירות לקוחות נוסף לא מצריכה נטילת סיכון מיותר על ידי קניית רישיונות תוכנה נוספים, שכירת כוח אדם טכני והתחייבויות מיותרות.

הענן המותאם אישית

ממש כמו קמפיין פרסומי, שמותאם לקהל היעד ובהתאם לתקציב הרצוי – ספק הענן האידיאלי מותאם אישית ללקוח. מכיוון שהספק מקצוען בתחומו, הוא יאפשר בדרך כלל שירותי מחשוב בענן על גבי כל מערכת הפעלה, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, וכמו כן יאפשר אינטגרציה עם תוכנות שכבר עובדות כעת על מחשבי העסק.
ההחלטה למעבר למחשוב בענן צריכה להיעשות בכובד ראש ותוך שקלול צרכים מדויק, התייעצות עם אנשי מקצוע בקשר לטיב השירות שמתאים לחברה הספציפית והחשוב מכל: ספק בעל כוח אדם ואחריות. כי על אף שלל היתרונות שמחשוב בענן טומן בחובו, אסור לשכוח שמתן אחריות על חלק נכבד ממנגנון העסק הפרטי לספק חיצוני הינו צעד משמעותי.

 
מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!