(24/7) 1-800-373-600

שירותי מחשוב ענן – תשתית כשירות (IaaS)

תשתיות כבסיס – דווקא בענן

תשתיות מחשוב הכרחיות לפעילותו השוטפת של כל עסק בעידן המודרני, אך גם תופסות מקום נכבד בצד ההוצאות. לעלות הישירה ברכש חומרה ותוכנה נוספות עלויות נלוות כגון, שטח לחדר שרתים, עלויות חשמל וקירור, עלויות כ"א או שירות חיצוני לתחזוקה, ועוד. שירותי תשתית בענן (IaaS) נועדו לספק תשתיות מחשוב עדכניות באופן רציף דרך הרשת, כאשר הגישה נעשית באמצעות הדפדפן. בנוסף, שכירת תשתיות מחשוב במודל תשתית בענן מאפשרת גמישות מירבית ותשלום פר שימוש החשובים במיוחד לחברות סטרטאפ העשויות לגדול במהירות, וכן לעסקים קטנים ובינוניים החייבים להתאים עצמם לתנודות השוק.

מהי תשתית כשירות?

המונח תשתית כשירות מתייחס לאספקת תשתיות מחשוב העשויות לכלול שירותי עיבוד, אחסון ותעבורת רשת על גבי הענן, כאשר השירות מסופק על ידי חומרה פיזית או מכונות וירטואליות. השירות מאפשר לעסקים להשתמש בתשתיות אלו דרך רשת האינטרנט על פי צרכיהם. ספקי שירות כתשתית מציעים כיום גם מגוון שירותים משלימים, כגון גיבוי קבצים, אבטחה, ניהול עומסים ועוד. על פי חברת המחקר Ovum 80% מהחברות בעולם ישתמשו בשירותי תשתית כשירות עד שנת 2016. האימוץ הנרחב נובע מהיתרונות הבולטים של חכירת תשתיות מחשוב, והתאמת מודל החכירה לקצב השינויים המהיר הנדרש מחברות בימינו.

אחסון וגיבוי, אבל לא רק

אחד השימושים הנפוצים ביותר בתשתיות על גבי הענן הוא לצורך אחסון וגיבוי קבצים. ספק השירות מספק אתר מרוחק ומאובטח עליו ניתן לאחסן את המידע הארגוני, ולגשת אליו מכל מקום דרך רשת האינטרנט. ציוד החומרה, ותוכנות האחסון והגיבוי מנוהלות במלואן על ידי ספק השירות כך שהלקוח נהנה מ"ראש שקט" וטיפול מקצועי ללא השקעה בתשתית ובכוח אדם. ניתן להשתמש בתשתית הן לאחסון קבצים שוטף והן כגיבוי למידע הנצבר בארגון.

גמישות מירבית

על התשתית המסופקת המשתמשים יכולים להתקין מערכות הפעלה ותוכנות שונות על פי צרכיהם ולנהל אותם בעצמם, או לרכוש פיתרון קצה לקצה שבו חברת השירות בענן מספקת את התשתיות, הפלטפורמה, והתוכנה. מומלץ לבחון את צרכי החברה בהווה ואת תוכניות הגדילה לעתיד ולהתייעץ עם מומחי תשתית על מנת למצוא את הפיתרון המתאים ביותר לחברה.
לדוגמא, חברת סטרט אפ בתחילת דרכה יכולה להינות מתשתית ברמה הגבוהה ביותר החל מרגע פתיחת המיזם באמצעות שכירת פלטפורמה בגודל המתאים לה. לאורך זמן, החברה יכולה לחכור יותר מידע, מכונות וירטואליות ורוחב פס על מנת לתמוך בקצב הגדילה המתאים לה. תשתיות החברה ינוהלו על ידי מומחים מקצועיים וכך הסטרט אפ יכול להינות מתשתיות זמינות ומנוהלות בצורה נכונה ויעילה ולהתרכז בפיתוח ליבת העסק ללא תקלות וטרדות מיותרות.

אינטגרציה

בחברות מבוססות ניתן לשלב בין המערכות הקיימות בארגון לבין תשתיות בענן על מנת למקסם את התועלת בהשקעות קיימות ובו בזמן להינות מהיתרונות של תשתית כשירות. ניתן ליישם אינטגרציה בין המערכות במגוון דרכים ולהשתמש בתשתית על הענן הן באופן שוטף והן בהתאמה גמישה לפרויקטים הנכנסים לחברה.

פתרון אידיאלי

הפופולריות של תשתיות כשירות נובעת ממגוון גורמים. בפן המקצועי, זוהי אפשרות לקבל תשתיות ברמה גבוהה ביותר המנוהלות על ידי צוות מיומן המתמחה במגוון נושאים הנוגעים לתשתיות, כולל אבטחה, אחסון, ניהול רשת וכו' – מומחיות שאינה זמינה בקלות לחברות רבות. ישנה גם חשיבות לאחסון המידע באתר מרוחק ומאובטח מבלי לפגוע בזמינות התשתית.
עם זאת, נראה שהאימוץ המהיר נובע מיתרון נוסף שלא ניתן לעמוד בפניו – חיסכון בעלויות וגמישות פיננסית. עבור חברות רבות היכולת לפרוס את ההשקעה בתשתיות כתשלום חודשי עבור שירות במקום השקעה גדולה וחד פעמית היא חשובה ביותר. כך, למשל, סטרט אפ שקיבל השקעה צנועה יכול לחכור את תשתיות החומרה והתוכנה להן הוא זקוק על מנת להוכיח את כדאיות המיזם ולגייס סכומים נוספים בהמשך.
ניתן לסכם ולומר כי ההבטחה הגדולה ביותר של התשתית כשירות טמונה בשחרור משאבים בתוך החברה להתמקדות בפיתוח תחומי הליבה של העסק.

 
מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!