(24/7) 1-800-373-600

שירותי מחשוב ענן – תוכנה כשירות (SaaS)

כיום כבר ברור שההתקדמות הטכנולוגית והמעבר העקבי של עוד ועוד תחומים לניהול ממוחשב, בלתי ניתן לעצירה, ומכאן שהיצמדות לדרכי חשיבה מקומיות, שלא צופות את השלב הבא בהתפתחותו של העסק, הן אלה שימנעו את צמיחתו ואף יגרמו לקריסתו בסופו של תהליך.

אך מכיוון שלכל חברה שהיא, בעיקר חברות קטנות ובינוניות, אך גם לחברות גדולות ומבוססות, יש גבול לכמות המשאבים שניתן להשקיע בחדשנות טכנולוגית תמידית, תוך מתן דגש על האפשרות להתרחב בהתאם לתנאי השוק, נוצר חלל בין היכולת להתמיד בקדימות טכנולוגית לבין הריווחיות הפיננסית הנוכחית. את החלל הזה באה Software as a Service) SaaS) למלא.

SaaS מה זה?

SaaS מספקת אפשרות לצרוך מגוון תוכנות, לא כמשאב מעיק שמותקן על צי המחשוב העסקי, הן מבחינת עלות תוכנה והן מבחינת צריכת משאבי מערכת וכוח אדם מיותרים, אלא כשרות המותקן חיצונית אצל ספק השרת, וכתוצאה מכך, מאפשרת ניצול של מחשוב בענן בעלות נמוכה ותוך גמישות מקסימאלית.

שירות כתוכנה אומנם אינו דבר חדש. למעשה, אפילו תיבת הדואר האלקטרוני הפופולארית ביותר כיום, gmail, הינה שירות מבוסס תוכנה לכל דבר. בו המידע נשמר על שרתי גוגל, אשר גם מטפלים בשליחתם ובהצגתם אצל הנמען. אך בשנים האחרונות הוא מקבל תאוצה, וככל הנראה לא ירחק היום בו מרבית התוכנות, אף במחשב האישי, יפעלו על שרתים מרוחקים. זאת עקב קצב הגלישה שהולך ומואץ עם התקדמות הטכנולוגיה, מה שמקטין את זמן התגובה שלוקח לפעילות מבוססת רשת.

למה דווקא SaaS?

השימוש הנפוץ ביותר של מחשוב בענן הינו באמצעות תוכנה כשירות, ולא בכדי הדבר, שימוש מושכל ב-SaaS  נותן מספר יתרונות נרחב, שאין דרך להשיגם בצורה אחרת, ביניהם:

  • הקטנת סיכונים: התנהלות עסקית נכונה חייבת לצאת מנקודת הנחה שאין ערבות להצלחה בשום מצב, ועל כן כל הוצאה נוספת שמטרתה לייעל או להרחיב את הפעילות העסקית צריכה טווח נסיגה זול יחסית.SaaS מאפשרת בדיוק את זה – אפשרות לנסות מוצר טכנולוגי חדש בלי ההשקעה הראשונית, אלא באמצעות שירותיו של ספק השרת.
  • הקטנת עלויות: בניגוד לקניית תוכנה, בה לעיתים ישנה הגבלה שדורשת מינימום של מספר משתמשים וכמו כן אי אפשר לקנות או לשכור רק חלק מפונקציות התוכנה ולהימנע מתשלום מיותר על אלה שאינן נצרכות, השרת המספק שירותיSaaS מאפשר תשלום פר משתמש ואף שימוש חלקי בתוכנה.
  • תחזוקה: השרתים עליהם מותקנות המערכות שבשימושך יתוחזקו אונליין על ידי ספק השירות, ואף ככל הנראה יעודכנו במהירות גבוהה משתוכל אתה לבצע.

  

SaaS הלכה למעשה

קצב התקדמותו המטאורית של מחשוב בענן ככלל ושירות כתוכנה בפרט עודד את מרבית בתי התוכנה הגדולים לשתף איתו פעולה, וכיום כמעט כל שירות או תוכנה ניתן למצוא כשירותSaaS, החל ממגוון תוכנות לניהול קשרי לקוחות (CRM)  שניתנות להתאמה מלאה לכל צורך שהוא ועד office365, הכולל את בין היתר את הword  וה outlook.

דבר שמאפשר כיום לבעל סטארטאפ מתחיל, למשל, שמעסיק כמות מסויימת של עובדים, אך ייתכן שבהקדם הוא יכפיל את עובדיו, או דווקא יגיע לרוויה ויאלץ לצמצמם את כמותם, להסתמך בבלעדיות מוחלטת על פעילות תוכנה מבוססת רשת. החל ממערכת הפעלה, תוכנה לניהול שעות, תוכנה למעקב אחר קצב העובדים ויעילותם, תקשורת בין העובדים ואפילו אם ירצה להתחיל פס שיווק ולנהל מעקב אחר לקוחות – לנהל את עצמו ביעילות מקסימאלית ובהשקעה ראשונית בסיסית.

סיכומו של עניין – ענן ממשפחה טובה

לעומת תהליך קונבנציונאלי, בו הכול דורש וודאות מוקדמת, על מנת לחשב איזו תוכנות וכמה רשיונות נדרשים לכל אחת ואחת מהם בכל רגע נתון וכתוצאה ישירה יכולת הגמישות של החברה פוחתת משמעותית, מחשוב ענן מאפשר מידת גמישות גבוהה. מאידך, חשוב להדגיש את הזהירות הנדרשת לפני כניסה לSaaS, בו המוצר החשוב ביותר הוא אמינות. כמו בכל תהליך של מיקוד חוץ, חובה לוודאות שהחברה אכן פה כדי להישאר, ושבאפשרותה לעמוד בהתחייבותה אף לטווח הרחוק ולשמור על רף אבטחת מידע גבוה.

 
מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!