(24/7) 1-800-373-600

שאלות ותשובות בנושא דואר אלקטרוני

עמוד מרכז לשאלות ותשובות בנושא דואר אלקטרוני ב-SweetHome


 
 1. באילו פרוטוקולים שרתי הדואר של Sweethome תומכים?

  שרתי הדואר שלנו יודעים לעבוד בפרוטוקול Pop3/Pop3s ו Imap/Imaps.

 2. מה זה תיבת דואר מסוג pop3?

  POP3 – Post Office Protocol 3 הינו פרוטוקול להעברת דואר אלקטרוני הנפוץ ביותר. כאשר עובדים בפרוטוקול זה, בכל פעם שבודקים דואר ההודעות יורדות מהשרת אל המחשב האישי והתיבה מתרוקנת, אלא אם כן בחרת להשאיר עותק של ההודעה על השרת למשך x ימים.

 3. מה זה תיבת דואר מסוג imap?

  IMAP – Internet Message Access Protocol הינו פרוטוקול חדש יותר לניהול תיבות דואר אלקטרוני אשר עובד קצת שונה מ pop3. כאשר עובדים ב imap, כל הדואר למעשה נשאר על השרת ונגיש ללקוח ממספר מקומות, לדוגמא עבודה ובית. יתרון נוסף הוא מהירות קבלת ההודעות החדשות. כאשר בודקים דואר ב imap, תכנת הלקוח מורידה רק את הכותרות של ההודעות, ורק כשלוחצים על ההודעה התוכנה מורידה אותה למחשב. ניתן לפתוח תיקיות על השרת על מנת למיין את הדואר והעבודה עם ממשק ה-webmail טובה יותר מכיוון שהממשק עובד ב imap כברירת מחדל. החסרון של עבודה ב imap הוא שטח הדיסק שהתיבה יכולה לתפוס. אם לא מורידים את ההודעות לאחת התיקיות על מחשב הלקוח או מוחקים אותם, מהר מאוד התיבה תתמלא, לכן רצוי להוריד הודעות פחות חשובות למחשב האישי, לא להשאיר דואר יוצא אלא אם כן יש לשזה שימוש עתידי ולנקות את תיקית הזבל בתכיפות.

 4. מה זה דואר זבל או באנגלית spam?

  אנו מגדירים spam כהודעת דואר אלקטרוני שהגיע ללקוח מבלי שביקש מפורשות מהשולח לקבלה. תוכן הדואר יכול להיות פרסומי אך לא בהכרח. בעלי רשימות תפוצה השולחים דואר באופן קבוע חייבים להסביר לנמענים בבירור, בכל הודעה, כיצד ניתן לרדת מהרשימה. ההצטרפות לרשימת תפוצה צריך להתבצע בתהליך שנקרה בשפה מקצועית double-optin. בתהליך זה הנמען נרשם דרך אתר אינטרנט או משלוח דואר לכתובת הצטרפות לרשימת תפוצה ומקבל מהרשימה הודעת אישור על ההצטרפות. ברגע שהנמען עונה להודעת האישור, הוא מצטרף לרשימה. נהוג לבצע תהליך זה גם להורדת נמען מהרשימה.

 5. מה זה דואר זבל או באנגלית spam?

  אנו מגדירים spam כהודעת דואר אלקטרוני שהגיע ללקוח מבלי שביקש מפורשות מהשולח לקבלה. תוכן הדואר יכול להיות פרסומי אך לא בהכרח. בעלי רשימות תפוצה השולחים דואר באופן קבוע חייבים להסביר לנמענים בבירור, בכל הודעה, כיצד ניתן לרדת מהרשימה. ההצטרפות לרשימת תפוצה צריך להתבצע בתהליך שנקרה בשפה מקצועית double-optin. בתהליך זה הנמען נרשם דרך אתר אינטרנט או משלוח דואר לכתובת הצטרפות לרשימת תפוצה ומקבל מהרשימה הודעת אישור על ההצטרפות. ברגע שהנמען עונה להודעת האישור, הוא מצטרף לרשימה. נהוג לבצע תהליך זה גם להורדת נמען מהרשימה.

 6. מה המדיניות של Sweethome לגבי דואר זבל?

  לקוחות אשר ישלחו דואר זבל מהשרת שלנו ינותקו מיידית ובמקרים חריגים, במקרה וייגרם נזק רציני נפעל משפטית על מנת לפצות על הנזקים. לא בטוח מה זה דואר זבל? התיעץ איתנו תחילה וחסוך אי נעימויות אח"כ. היעוץ בחינם.

 7. האם ישנו סורק אנטי-וירוס על השרת?

  כן, ניתן לסרוק את הדואר הנכנס ע"י אנטי-וירוס על השרת. על מנת לסרוק את הדואר יש להפעיל את האנטי-וירוס בממשק הניהול.

 8. האם ישנה מערכת לסינון דואר זבל כלשהי?

  Sweethome בחרה להשתמש בתכנת SpamAssassin לצורך ניתוח הודעות דואר והגדרתם כ דואר זבל. המערכת מבוססת קוד פתוח ומשיגה את המטרה באמצעות מערכת ניקוד בעלת אלפי חוקים לבדיקת תוכן ההודעה, צורת המשלוח והשרת ששל את ההודעה. מערכת זו ניתנת להפעלה דרך ממשק הניהול. ניתן להגדיר רמות שונות למסנן ולהפעילו גלובלי על כל הדומיין או פרטני לכל תיבה. את ההודעות החשודות כדואר זבל ניתן לסמן ולהעביר לתיבה, למחוק, או להעביר לתיבה אחרת. מדריך להגדרת המסנן של Outlook המתבסס על תיוג הודעה נמצא כאן. האם Sweethome משתמשת ב "רשימות שחורות" לסינון דואר אלקטרוני? כן ובשני שלבים של קבלת הדואר. ברמת הכניסה הראשית, דואר שישלח משרתים שנמצאים ברשימות הבאות לא יצליח להכנס: ORDB – relays.ordb.org
  SpamHaus – sbl.spamhaus.org
  NJABL – dnsbl.njabl.org

 9. האם Sweethome מספקת שרת דואר חילופי למקרה שהשרת דואר נופל?

  כן. Sweethome מפעילה שרת דואר משני שמקבל את הדואר במקרה והשרת הראשי לא מצליח לקבל אותו. השרת המשני ינסה אח"כ להעביר את הדואר לשרת הראשי עד שיצליח.

 10. האם Sweethome מספקת ממשק קריאת דואר אלקטרוני – Webmail?

  כן, אנו משתמשים בממשק SquirrelMail למטרה זו, כולל תמיכה בעברית.

 11. האם ניתן לשלוח דואר כמותי דרך שרתי Sweethome?

  כן, אך רק ע"י מערכת רשימת התפוצה שאנו מספקים, או דרך שרתי ה Web, בתיאום איתנו. שרת תיבות הדואר אינו מיועד למשלוח דואר כמותי ואנו אוסרים על לקוחותינו לנסות להוציא דואר כמותי דרכו.

 12. האם ישנה מגבלת נמענים למשלוח דואר דרך שרתי Sweethome?

  כן, כמות הנמענים להודעת דואר מוגבלת ל 50.

 13. האם Sweethome מספקת חיבורים מאובטחים לדואר אלקטרוני?

  כן, שרתי הדואר שלנו תומכים בחיבור SSL בפורטים 995, 993, 465.
  כמו כן ממשק ה-webmail שלנו מוגן באמצעות SSL.

 14. למה מתקבלת שגיאה בנוסח relay access denied בשליחת דואר?

  -Outlook כל שצריך לעשות הוא לסמן כפתור אחד בהגדרת דואר יוצא שאומר "שרת הדואר היוצא שלי מחייב אימות" או באנגלית, "my outgoing mail server requires authentication".

 15. מישהו שלך לי דואר אך לא קיבלתי אותו, למה?

  התשובה קרוב לוודאי נמצאת בהודעה החוזרת שהשולח קיבל. יתכן וספק האינטרנט של השולח נמצא ברשימה שחורה כלשהי ולכן המערכת שלנו מסרבת לקבל ממנו דואר. בקש מהשולח ליצור קשר עם ספק האינטרנט שלו לפתרון הבעיה. סיבה נוספת יכולה להיות שהודעת הדואר נחשדה ע"י מערכת ה-antispam שלנו כדואר זבל. למערכת כמה אפשרויות לגבי הודעות חשודות – תיוג בלבד, הסרה או העברה לתיבה אחרת. אנו ממליצים להחיל עם אופציית התיוג בשורת הנושא (ההודעות יגיעו אליך אך בשורת הנושא יתווסף הצירוף ****SPAM****). שיטה זו מאפשרת לעבוד עם מסנן מקומי, על מחשב הלקוח. במידה ואין זיהוי חיובי לדואר אמיתי (לא ספאם), ניתן להעביר את המערכת לרמת הסרת הודעות חשודות. החלפת רמות ההפעלה ואופציות התיוג/הסרה נמצאות בתוך ממשק הניהול h-sphere וניתנות להגדרה ע"ב שם מתחם או כתובת ספציפית.

 16. למה מתקבלת שגיאה בנוסח open proxy, open relay בשליחת דואר?

  הודעה זו מתקבלת משתי סיבות:
  1. המחשב שלך נגוע בוירוס/סוס טרויאני כלשהו המאפשר להוציא דואר אלקטרוני דרך המחשב שלך, ע"י ספאמרים, או לחילופין לאפשר לגולשים אחרים, בד"כ לצרכים זדוניים, לגלוש בצורה אנונימית תוך שימוש המחשב שלך. 2. בפעם האחרונה שהתחברת לאינטרנט קיבלת כתובת IP שהיתה בעבר שייכת ללקוח עם בעיות וירוסים. מומלץ להתחבר מחדש לאינטרנט על מנת לקבל כתובת IP אחרת. במקרה וזה לא עוזר, צריך לפנות לספק האינטרנט לקבלת כתובת IP נקיה.

 17. מה גודל תיבת הדואר שלי?

  תיבת דואר מוגדרת כברירת מחדל עם 10 מ"ב. ניתן להוסיף שטח דיסק לתיבה דרך ממשק הניהול, בהתאם לתוכניות האירוח.

 18. מה זה הפנית דואר (email forward)?

  ניתן להגדיר כתובת דואר תחת הדומיין שלך כך שכל הדואר שיגיע אליה ישלח אוטומטי לכתובת אחרת, לדוגמא הכתובת שסופקה לך על ידי ספק הגלישה באינטרנט.

 19. מה היא כתובת וירטואלית (email alias)?

  כתובת וירטואלית מקבלת את הדואר ומפנה אותו לתיבה על שרת הדואר שלנו בעלת שם אחר. לדוגמא, לתיבה בשם sales כולות להיות שתי כתובות וירטואליות כגון info, support.

 20. מה זה catch-all והאם כדאי להשתמש?

  catch-all הינה הגדרה הניתנת להפעלה על תיבת דואר אחת במערכת. כאשר פונקציה זו מופעלת, כל דואר שיגיע לשם כלשהו תחת הדומיין שלך יכנס לתיבה זו. אנו לא ממליצים להשתמש בפונקציה זו לאחרונה מכיוון שהמון דואר זבל נשלח לכתובות אקראיות וכך יתקבל הרבה יותר דואר זבל לתיבה.

 21. מה זה Auto-Responder?

  ניתן לשלוח הודעה קצרה חזרה עבור כל הודעה נכנסת, על מנת לידע את השולח שההודעה התקבלה בהצלחה או לידע את השולח במידע כלשהו. מומלץ להשתמש כשיוצאים לחופש או בתיבה שמקבלת הזמנות לדוגמא. לצורך תיבות דואר רגילות לא מומלץ להשתמש, זה אפילו יכול להיות מעצבן.

 22. כיצד ניתן להפנות את הדואר לשרת חיצוני, כגון Exchage במשרד/עסק?

  חיבור המשרד צריך להתבצע באמצעות כתבות IP יעודית אשר סופקה ע"י ספק הגלישה. ראשית צריך לכבות לחלוטין את אפשרות הדואר האלקטרוני לדומיין, במסך Domains, באמצעות כפתור On/Off ליד השורה של הדואר. בעזרת מנהל ה-DNS בממשק הניהול יש ליצור שם A record עם כתובת ה-IP של שרת הדואר החיצוני, לדוגמא mail.yourdomain.com. לאחר מכן יש ליצור MX Record ולתת את השם החדש. מדריך מפורט לפעולה זו נמצא כאן.

 23. איזו תוכנה Sweethome מעמידה לרשותי על מנת לשלוח דואר כמותי?

  אנו מספקים ללקוחותינו את אחת המערכת הניהול המתקדמות בעולם לניהול רשימות תפוצה, בשם EzMLM. המערכת ניתנת להתקנה והגדרה דרך ממשק הניהול H-sphere. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר הפיתוח של EzMLM.

חזרה לעמוד שאלות ותשובות

  מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!