(24/7) 1-800-373-600

שאלות ותשובות אחסון אתרים | PreSale ב-SweetHome

תשובות לשאלות נפוצות בנושאים כללים, Presale.

בנית אתר אינטרנט? מזל טוב, עכשיו כל שנותר זה לרכוש חבילת אחסון מנצחת ולצאת לדרך!

   

 1. איזה אתרים ניתן לארח על שרתי סוויטהום?

  כמעט כל דבר חוקי. אנו מארחים אתרי תדמית, בלוגים, פורומים, קהילות וירטואליות, מערכות מסחר אלקטרוני, פורטלים מקצועיים ואתרי תוכן עשירים.

 2. איזה אתרים לא ניתן לארח בסוויטהום?

  כל אתר לא חוקי לפי חוקי מדינת ישראל. אתרי הסתה, שנאה, פורנוגרפיה על כל סוגיה, תוכנות פיראטיות, סרטים ומוסיקה וכל מדיה אחרת מוגנים בזכויות יוצרים ולאחרונה עקב חוקים שנוספו בישראל בנושאי מאגרי מידע – אנו לא מארחים מאגרי מידע העונים להגדרה לפי חוקי מדינת ישראל – מאגרי מידע. לקוחות עסקיים וארגוניים המעוניינים לארח מאגרי מידע נידרשים למלא טופס שיפוי וכיסוי אחריות משפטית כנותן שירות – צד ג' למאגר, וכמו כן לקוחות אלה נידרשים לשרות מסוג "שרת ייעודי" בלבד. למען הסר ספק, לא ניתן לארח מאגרי מידע המוגדרים כך לפי החוק על אף אחד מהשרתים השיתופיים של SweetHome או על מערכות מחשוב ענן VMware.
  אנו ממליצים להתיעץ ישירות עם משרד המשפטים לגבי עמידה בכללים והחוקים הרלוונטיים השונים.

 3. איפה ממוקמים פיזית השרתים של סוויטהום?

  SweetHome מחזיקה מספר מרכזי תקשורת בישראל ובעולם, כאשר המרכזי ממוקם בחוות השרתים של בזק בינלאומי בפתח-תקווה ישראל ואחריו ב-013 נטויז'ן-חיפה, שם ממוקמים שרתי DRP של לקוחות, שרתי DNS ודואר משניים ומערכות מבוססות Load Balancers בכמה נקודוץ בארץ ובעולם. אנו מתחזקים שרתים באמזון (אם כי יש לנו ענן עצמאי שלנו בישראל) וכן שרתים ייעודיים במבחר חוות בעולם, העיקרית בהן Softlayer האמריקאית, אשר נרכשה לאחרונה על ידי ענקית החומרה IBM.

 4. למה לא לארח את האתר שלי בחברות הגדולות? מה היתרון של סוויטהום?

  בעוד החברות הגדולות מתעסקות עם הרבה סוגים של שירותים, אנו מתמקדים ומתמחים אך ורק בתחום אירוח האתרים. אנו יודעים להתאים חומרה לתוכנה, לממשקי ניהול וכדומה. צוות התמיכה שלנו מכיר היטב את רוב האפליקציות הקיימות באתרים ומסוגלים לתת תמיכה טובה יותר ללקוחות. חלק מהשירותים שונים בתכלית בתחום ההוסטינג ואנו פשוט עושים את זה טוב יותר. אנו משאירים לחוות להתעסק במה שהן אמורות לעשות הכי טוב – לספק קישוריות חזקה לאינטרנט ותשתיות מתאימות לאירוח שרתים. לנוחיותך יש לנו עמוד המכיל את כל המידע וחבילות בנושא הוסטינג.

 5. מה ההבדל בין Linux ל-Windows? כיצד יודעים איזה שרת צריך?

  אנו ממליצים לארח את האתר על שרתי לינוקס כברירת מחדל, אלא אם כן האתר עושה שימוש בשפת ASP או ASP.NET. במידה וכן, האפשרות היחידה לארח את האתר תהיה על שרת חלונות/ווינדוס. מאמר מורחב בנושא הבדלים בין שרתי Linux לשרתי Windows ניתן למצוא כאן:
  אחסון על שרת לינוקס או ווינדוס.

 6. איזו תמיכה טכנית Sweethome מספקת ללקוחותיה?

  בשעות העבודה הרגילות, א-ה 09:00-19:00 אנו מספקים תמיכה טכנית לכלל לקוחותינו, באמצעות דואר אלקטרוני או טלפון (בהתאם לסוג התוכנית). מחוץ לשעות העבודה תמיכה טכנית תינתן למקרים דחופים בלבד, כגון נפילת שרת, התקפות רשת כדומה. אנו לא מספקים תמיכה טכנית באמצעות תוכנות מסרים כגון ICQ, Messenger וכו.

 7. איזה ממשקי ניהול Sweethome מספקת לניהול החשבון?

  לשרתי לינוקס, החל משנת 2010 אנו משתמשים במערכת ההפעלה CloudLinux ובממשק הניהול cPanel הכולל מספר תוספות בתחום אבטחת מידע, גיבויים ועוד. לקוחות Windows נהנים ממשק ניהול Plesk בגרסת ה-Power Pack שלו, אחד המתקדמים והמאובטחים כהלכה לסביבת הוסטינג מרובת משתמשים, כולל ריסלרים.

 8. כיצד ניתן להעלות קבצים לשרתי Sweethome?

  בעזרת כל תכנת FTP או מנהל הקבצים הנמצא בתוך ממשק הניהול.

 9. האם ניתן לארח מספר אתרים בחשבון אחד?

  כן. ברוב חשבונות האירוח שלנו ניתן למקם מספר אתרים, בעלי שם מתחם משלהם, שרותי דואר נפרדים וסטטיסטיקות נפרדות.

 10. האם Sweethome מוכרת חשבונות לספקי משנה (Resellers)?

  כן. באמצעות מערכת הניהול שלנו ספק המשנה מקבל מערכת הזהה למערכת הניהול שלנו, בתוכה ניתן להגדיר תוכניות אירוח, לפתוח חשבונות ועוד. צור קשר עם מחלקת המכירות לקבלת מידע נוסף.

 11. האם השרתים של Sweethome מתאימים למסחר אלקטרוני?

  SSL, שיתופי או פרטי, בכל שלב בו הגולש שולח פרטים אישיים כגון מספר כרטיס אשראי. רבים נוטים לחשוב שבזה נגמרה עבודת האבטחה אך הם טועים בגדול. השאלה היא מה לעשות עם הפרטים כאשר יש אותם על השרת. אחת האפשרויות היא לשלוח אותם בדואר אלקטרוני. אם בחרתם בדרך זו, אנא השתמשו בהצפנה מסוג PGP/GPG על מנת להצפין את המידע. זכרו, SSL מגן מהמחשב של הגולש בבית ועד השרת. מהשרת לתיבת הדואר שלכם ולמחשב הביתי/משרדי, אין שום הצפנה, אלא אם כן משתמשים ב PGP/GPG. דרך נוספת היא שימוש בספק סליקה חיצוני. יש כמה חברות, בינהן גם ישראליות העוסקות במתן פתרונות סליקת כרטיסי אשראי אונליין וכדאי להשתמש באחת מהן. רובם יכולות לספק גם ממשקי תשלום (קופה) מאובטחים.

 12. האם Sweethome מספקת תוכנות כלשהן למסחר אלקטרוני?

  כן. על שרתי ה-Linux שלנו ניתן להתקין מבחר מערכות לחנויות מקוונות ומסחר אלקטרוני כגון Magento, OpenCart, OScommerce ועוד.

 13. כיצד ניתן להגן על חשבון האחסון מפני פריצה או גניבת נתונים?

  ראשית, בחר/י סיסמאות חזקות לממשק הניהול, FTP ודואר אלקטרוני. השתדל/י לא להשתמש במחשבים ציבוריים כגון אינטרנט-קפה, בתי ספר, אוניברסיטאות ומקומות אחרים בהם יש להרבה אנשים גישה למחשבים. במידה והאתר משתמש בכלים דינמיים לדוגמא phpNuke, phpBB, Oscommerce, צריך לדאוג באופן מתמיד לעדכונים ותלאי אבטחה שמפורסמים ע"י המפתחים. המרשם הבטוח ביותר לפריצה הוא התקנת תוכנת שרת והזנחתה. כמו כן יש לדאוג שסקריפטים עובדים עם הרשאות מינימליות וכמו כן בסיסי נתונים עובדים עם הרשאות מתאימות. הרבה פעמים אנחנו רואים מנהלי אתרים שעובדים עם הרשאות גבוהות מדי על מנת לא ליצור מספר משתמשים לבסיסי הנתונים, ובכך מסכנים את האתר ופרטיות הגולשים.

 14. האם יש גישה ללוגים של האתר?

  כן, יש גישה מלאה ללוגים לפחות ל-5 ימים אחורה.

 15. אילו מערכות סטטיסטיקה יש ב Sweethome?

  אנו מספקים במסגרת ממשקי הניהול מספר מערכות סטטיסטיקה כגון Webalizer, AWstats ו-ModLogan.

 16. מתי הסטטיסטיקות מתעדכנות?

  פעם ביום, קרוב לוודאי בשעות הלילה, תלוי בשרת ומתי כל מערכת מגיעה לנתח את הלוגים של האתר שלך.

 17. האם Sweethome מספקת גישה מאובטחת באמצעות SSL שיתופי?

  כן. בכל החשבונות ניתן להתקין SSL שיתופי באמצעות ממשק הניהול. כאשר מתקינים גישה באמצעות SSL המערכת תאפשר לך לבחור סאב-דומיין תחת דומיין מיוחד שלנו הנקרא secured.co.il. לאחר שהשרות הופעל, ניתן לגשת לכל חלקי האתר באמצעות כתובת ייחודית המפנה לשורש הדומיין הראשי של החשבון שלך. כתובת זו תתנהג אותו דבר כמו הכתובת האמיתית של האתר, אך הגישה תהיה מוגנת באמצעות SSL.

 18. איזה תעודות SSL ניתן לרשום באמצעות Sweethome?

  ללקוחות המעוניינים לרכוש תעודת SSL עבור האתר שלהם אנו מציעים מבחר רשיונות מבית Geotrust, אחת החברות המובילות בהנפקה וניהול תעודות SSL. אנו יכולים לספק את התעודות הבאות: QuickSSL, QuickSSL Premium, TrueBizID.

 19. האם Sweethome מספקת ממשק Web לניהול קבצים?

  כן. הממשק נקרא File Manager ונגיש מתוך ממשק הניהול. הממשק מוגן באמצעות SSL.

 20. האם ניתן להגן על תיקיות באתר שלי? כיצד עושים זאת?

  ניתן ליצור מערכת הגנה על תיקיות באמצעות פרוטוקול basic authentication על שרתי Linux וכן על שרתי Windows. על שרתי ה-Windows ההגנה נעשית ע"י תוסף ISAPI לשרת IIS אשר מדמה קבצי htaccess/htpasswd שמקורם על שרתי Linux. ההגנה על תיקיות נעשית ע"י פונקציה Protect בממשק ניהול הקבצים (File Manager).

 21. האם Sweethome מספקת שרותי רישום למנועי חיפוש?

  בשלב זה לא.

 22. איבדתי את הסיסמא שלי לממשק הניהול, כיצד ניתן לשחזר אותה?

  בעמוד הראשי של ממשק הניהול, מתחת לתיבת הכניסה ישנו לינק בשם forgot your password.

 23. איבדתי את הסיסמא לתיבת דואר / FTP / בסיס נתונים, כיצד ניתן לשחזר?

  ניתן לשנות את כל הסיסמאות, כולל סיסמת הגישה לממשק הניהול באמצעות ממשק הניהול.

 24. כיצד נמדד שטח הדיסק בחשבון האירוח?

  שטח הדיסק נמדד בשיטת Summary Disk Usage. בשיטה זו, אנו מחשבים את שטח הדיסק הכללי שצורך החשבון, בתוכות שטח דיסק לקבצי Web, דואר אלקטרוני, בסיסי נתונים וכד. למשאבים כגון Web , תיבות דואר ובסיסי נתונים ניתן להגביל או להוסיף שטח דיסק, בהתאם לצורך, דרך ממשק הניהול.

 25. מה קורה אם אני צריך/ה עוד שטח דיסק?

  ניתן להוסיף שטח דיסק לחשבון, תמורת תשלום, דרך ממשק הניהול.

 26. כיצד נמדדת התעבורה?

  תעבורת Web, mail, FTP נמדדת מתוך הלוגים ע"ב יומי ומחושבת לתשלום ע"ב חודשי. ניתן להוסיף תעבורה דרך ממשק הניהול. חריגות בתעבורה יתוספו לחשבון בסוף כל חודש.

 27. האם ניתן להגביל את התעבורה לאתר על מנת לא לשלם עבור חריגות?

  על שרתי Linux, כן. בממשק הניהול, בעמוד Web-Options ישנה פונקציה הנראת Throttle Resources, באמצעותה ניתן להגביל את האתר במספר דרכים, על מנת לחסוך בתעבורה.

 28. מה קורה אם מוסיפים משאבי מערכת דרך ממשק הניהול באמצע החודש?

  החישוב יעשה ע"י מספר הימים הנותרים עד סוף החודש, לפי 30 יום בחודש.

 29. כיצד מקדמים אתרים בגוגל?

  לנוחיות לקוחותינו רכבנו מספר מאמרים עם מידע אודות קידום אתרים. מסמך אחד בנושא קידום אתרים באינטרנט מסביר באופן מפורט כיצד לשפר את האתר לאינדוקס בגוגל, וכמו כן מסמך בנושא קידום אתרים בגוגל אשר מתרכז יותר במנוע החיפוש גוגל.

   

  SweetHome מציעה שרותי אחסון אתרים ומחשוב ענן לעסקים, ארגונים ולקוחות פרטיים.

   

  חזרה לעמוד שאלות ותשובות

   מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!