(24/7) 1-800-373-600

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird

במדריך זה נסביר כיצד להשתמש בתוכנת השרת SpamAssassin לתיוג הודעות החשודות כדואר זבל וסינונן ע"ׁי תוכנת Mozilla Thunderbird המותקנת במחשב שלך. במדריך זה ממשק המשתמש של תוכנת Thunderbird בעברית.

ל-Thunderbird יש מודול יחודי לטיפול בדואר זבל ומומלץ להשתמש בו בנוסף.

ראשית יש להכנס לממשק הניהול H-sphere ולהפעיל את אופציית התיוג ורף הסימון. מערכת הסינון בשרת יכולה להיות מוגדרת לכל התיבות תחת שם מתחם באופן אחיד, או פרטני לכל תיבה. על מנת להגיע למסך ההגדרות של מערכת ה-antispam ב-H-sphere יש להכנס תחילה ל-Mail Manager. על מנת להגדיר את ה-antispam באופן אחיד לכל התיבות, לחצ/י על הכפתור "antispam" בתחילת העמוד. אם יש צורך בהגדרות פרטניות לכל תיבה לחצ/י על האיקון antispam הנמצא ליד כל תיבה, אם הופעל בעת פתיחת התיבה.

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird - 1

 

במסך ההגדרות של ה-antispam ניתן לבחור את רמת הקשיחות של המערכת (מרמת Permissive ועד Very aggressive). חשוב מאוד לצורך תסריט זה גם לסמן את האופציה "Mark As Spam" בשורת ה-Spam Processing. אופציה זו תכניס את המחרוזת *****SPAM***** בשורת הנושא של ההודעות החשודות, על מנת שנוכל לסנן אותן בתוכנות כגון Outlook. במידה ותבחר/י ב-Remove שרת הדואר שלנו ימחק את ההודעה כך ששאר התהליך במדריך זה לא יהיה רלוונטי. אנו ממליצים לבדוק טוב את המערכת לפני שנותנים לה למחוק הודעות וכמובן להשתמש ב-whitelists על מנת לוודא ב-100% שדואר מכתובות מורשות לא יסומן כ-spam.

להלן צילום מסך ההגדרות:

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird - 2

 

כעת נעבור להגדיר את תוכנת ה-Thunderbird כך שתסנן את הודעות הדואר הנכנסות לפי המחרוזת המיוחדת בשורת הנושא. פתח/י את ה-Thunderbird וצור/י תיקיה לוקאלית בשם "דואר זבל". כעת גש/י לפונקציית "מסנני הודעות" אשר נמצאת בתפריט "כלים".

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird - 3

 

בחלון שנפתח, ודא/י כי התיבה הנכונה מסומנת בראש החלון, בשדה "מסננים עבור". לחצ/י על הכפתור "חדש" ליצירת פילטר חדש.

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird - 4

 

בחר/י שם לפילטר החדש. במידה ואין פילטרים נוספים, אין משמעות לכפתורי הרדיו מתחת לשדה "שם מסנן". בשדה הראשון מימין בחר/י ב-"נושא", בשני "מכיל" ובשלישי הכנס/י את המחרוזת *****SPAM***** בהמשך המסך, בחלון שמתחת לכיתובית "בצע פעולות אלו", בחר/י באפשרות הראשונה – "העבר לתיקיה" וברשימת התיקיות בחר/י בתיקיה שפתחת מראש עבור הודעות חשודות כדואר זבל. במידה ובחרת להשתמש גם בפילטר הסינון המובנה של Thunderbird, מומלץ להשתמש באפשרות "דואר זבל" בהמשך הרשימה, על מנת ליצור אחידות בפעולות ש-Thunderbird יבצע כאשר הוא יזהה הודעת דואר זבל.

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird - 5

 

אם ברצונך להפעיל את הפילטר כעת על התיבה או תיקיות כלשהן, לחצ/י על שם הפילטר ובתחתית המסך בחר/י תיקיה לסריקה. מסך זה נסגר ע"י לחיצה על כפתור ה-X בצד ימין למעלה.

סינון דואר זבל באמצעות SpamAssassin על השרת ותוכנת Thunderbird - 6

 

מומלץ גם לקרוא את עמוד השאלות ותשובות בנושא דואר אלקטרוני על מנת להבין טוב יותר כיצד שירותי הדואר שלנו עובדים.

בהצלחה,
צוות SweetHome

    מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!