(24/7) 1-800-373-600

כיצד ניתן להפנות את הדואר האלקטרוני לשרת דואר חיצוני?

לפחות פעם בשבוע אנחנו מקבלים פניה כזו, אז החלטנו לפרסם מדריך שמסביר את התהליך. על מנת להפנות את הדואר האלקטרוני לשרת אחר, תחילה יש לשאול את הספק שמארח את הדואר מה הם שמות ה-MX שלהם. MX = Mail Exchange לדוגמא, שמות ה-MX של חברת אקטקום הם mx3.actcom.co.il , mx1.actcom.co.il במקרה ואין שם שרת MX, לדוגמא בשרת דואר משרדי מסוג Microsoft exchange, ניתן ליצור שם בעזרת A record ולהשתמש בו כ-MX record אח"כ.

להלן הנחיות מדויקות להפניית דואר לשרת חיצוני:

1. כבה/י את שרות הדואר אלקטרוני לשם המתחם (דומיין) עליו ברצונך לבצע את הפעולה.

הפניית דואר לשרת חיצוני באמצעות רשומת MX - שלב 1

2. כעת לחצ/י על הלינק DNS Configuation לקבלת מסך הגדרות ה-DNS של שם המתחם.

הפניית דואר לשרת חיצוני באמצעות רשומת MX - שלב 2

3. במידה ואין לך שמות MX מוכנים (לדוגמא אם הינך רוצה להפנות את הדואר לשרת משרדי), צור/י A-record ע"י לחיצה על הלינק Add DNS A Record במסך DNS Configurations.
בשדה הראשון יש לרשום את קידומת השרת, לדוגמא mail. לאחר מכן השם המלא יהיה mail.mydomain.com. השדה השני מכיל את ה-TTL, שאחראי על זמן קליטת הנתונים ב-DNS. מומלץ להשאיר את ברירת המחדל (86400). בשדה השלישי יש לרשום את כתובת ה-IP של שרת הדואר החיצוני.

הפניית דואר לשרת חיצוני באמצעות רשומת MX - שלב 3

4. כעת יש ליצור רשומת MX או יותר, בהתאם למספר שרתי הדואר שהספק החיצוני נתן לכם. במידה וזה שרת משרדי, בד"כ יש רק רשומה אחת. ספקי אינטרנט נותנים בד"כ שני שמות שרתים או יותר, צריך לברר מולם מה הם. לחצ/י על הלינק Add DNS MX Record ליצירת רשומת MX חדשה.
השדה הראשון במסך זה צריך להשאר ריק. השדה השני מכיל את נתון ה-Priority – קדימות. במידה ויש יותר משרת אחד, ניתן להגדיר לאיזה שרת קודם כל הדואר ישלח, ורק אם שרת זה לא יענה כראוי, הדואר ישלח לשרת השני. השדה מקבל ערך מספרי, בד"כ מ-1 עד 100.
במידה וצריך להוסיף שרת נוסף, חזור על הפעולה שנית עם פרטי השרת המשני.

הפניית דואר לשרת חיצוני באמצעות רשומת MX - שלב 4

להלן תמונת מסך להגדרת שרת חיצוני שאנו סיפקנו עבורו את השם:

הפניית דואר לשרת חיצוני באמצעות רשומת MX - שלב 5

להלן תמונת מסך להגדרת שרתי דואר של ספק האינטרנט אקטקום – שני שרתים:

הפניית דואר לשרת חיצוני באמצעות רשומת MX - שלב 6

לשאלות או הבהרות ניתן לפנות בדואר אלקטרוני לצוות התמיכה של Sweethome.co.il

בהצלחה,
צוות SweetHome

 

 

    מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!