(24/7) 1-800-373-600

על כמה מאפיינים חשובים באחסון אתרים

כדברי השיר המפורסם של אריק איינשטיין בהתאמה למציאות העכשווית – כל אחד רוצה לבנות אתר, לבנות אתר, לבנות אתר. אחרי שהאינטרנט מלווה אותנו בצורה כזו או אחרת כ- 30 שנה, נראה שעבור עסקים רבים נדרש אתר אינטרנט על מנת להגיע לתודעת הצרכנים או לשרוד בה. שלא להזכיר את המגוון הרחב של העסקים החדשים שעיקר פעילותם מתבצעת ברשת. נסקור כאן את המאפיינים הבולטים ביותר שכדאי לשים אליהם לב כשבוחרים שירות אחסון מתוך המאות (ואף אלפים) שקיימים בשוק.

נפח שטח האחסון

נראה שזה הקריטריון הבסיסי ביותר. בעת בניית אתרים וכאשר באים לבחור שירות אחסון מתאים, נרצה קודם כל שיהיה על השרת מספיק מקום לכל מה שאנחנו צריכים ורוצים. עם זאת, חשוב לזכור שהגודל לא קובע. ככל שנפח האחסון יהיה גדול יותר גם מחירו יהיה גבוה יותר, ועל כן הקפידו לבחור את נפח האחסון המתאים לצרכים שלכם, לפחות באותו רגע נתון. שירות אחסון גמיש שיאפשר שינויים בעת הצורך יהיה יתרון משמעותי.

נפח תעבורה

הרגל השנייה עליה נשען האתר שלכם היא נפח התעבורה. באתרי האחסון, רובם ככולם, נפח התעבורה יהיה מוגבל באופן חודשי. נתון זה  יקבע למעשה כמה גולשים יוכלו להיכנס לאתרכם כל חודש ולהשיג ממנו מידע. עומס על התעבורה עלול למנוע מגולשים להגיע לאתר או פשוט לפגוע בחוויית המשתמש שלהם. גם כאן, התחשבו בצרכי האתר, אולם כדי להימנע מאי נוחות או רושם רע על הגולש, מומלץ להשקיע בתעבורה נוחה ובטוחה. בהערת אגב, כאן עשוי להשפיע גם המיקום הגיאוגרפי של אתר האחסון שלכם. עבור אתר המיועד לקהל ישראלי, אחסון בישראל עשוי להיטיב את מהירות הגלישה ולשפר את חוויית המשתמש.

אבטחת מידע

המעטפת מסביב לכל האתר שלכם. בתחום האינטרנט ובניית האתרים, אסור לזלזל באבטחת המידע. גם בשבילכם, במידה והאתר מכיל מידע עסקי רגיש, תוכן המוגן בזכויות יוצרים, וגם כי לא תרצו שמישהו ישתלט על הפלטפורמה שלכם. על אחת כמה וכמה אם האתר שלכם מכיל מידע של גולשים. כמו בכל הקטגוריות, גם כאן חשוב להתאים את המוצר לצרכים. אין סיבה להקים את מערך האבטחה של אלקטרז כדי להשגיח על צנצנת עוגיות.

יתירות ונגישות

כבעלי עסקים נרצה במיוחד שהאתר שלנו יהיה זמין בכל שעה, בכל יום, בכל שנה. חשוב ששירות אחסון האתרים יספק את מירב המאמצים כדי לספק את היתירות המקסימלית. כאן תשקללו את יכולות השירות בתחום הגיבוי, מערכות כיבוי האש והקירור, או אספקת החשמל. גם טיב שרת האחסון עצמו ראוי להילקח בחשבון. עם זאת, זכרו כי אין הגנה מלאה בשום מקרה, ומשהו תמיד יקרה. גם חברות בניית האתרים הטובות ביותר יוכלו לספק הגנה רק ב-99.99% מהמקרים.

שירות ותמיכה

הסעיף האחרון אינו כאן בגלל חשיבותו המועטה, אלא בגלל שהוא נוגע יותר לצד של הלקוח, כלומר שלכם, הבוחר שירות אחסון ובניית אתרים. כדאי לבחור שירות המספק תמיכה בשעות נרחבות, ואם אתם צריכים, גם מעבר לשעות העבודה הרגילות. גם זמן התגובה הוא משמעותי במיוחד בתחום הזה.

 

מעוניין/ת לשמוע עוד פרטים על שירותי פרסום ובניית אתרים? התקשר/י אלינו 1-800-373-600 או מלא/י את הטופס להלן ונציג שלנו יחזור אליך במהרה עם חבילת הפתעות במחירים מפתיעים!