חדש!
שירותי מחשוב ענן לעסקים במחירים מפתיעים לחצו לפרטים

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) בנושא אחסון אתרים, שרתים, דומיינים וכל מה שקשור

אנו מרכזים ומעדכנים את העמוד עם תשובות לשאלות נפוצות מלקוחותינו אשר נאספו לאורך השנים. מוזמנים לבדוק אם כבר ענינו רגע לפני פניה לתמיכה :)

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על Sweethome

כן, Sweethome היא חברה ישראלית עם שרתים בישראל אשר ממוקמים בתוך חוות השרתים של בזק בינלאומי בפתח תקווה.

כל המחירים ב – Sweethome כוללים מע"מ ולאחר ביצוע התשלום, הלקוח מקבל חשבונית אלקטרונית במייל.

השירותים של חברת Sweethome מיועדים לאנשים פרטיים, חברות וארגונים במגוון רחב של תחומים. ההגבלה היחידה היא שעל גבי שרתי Sweethome אנו לא מארחים אתרי מבוגרים.

חברת Sweethome מכבדת כמעט את כל כרטיסי האשראי (ויזה, ישראכרט וכדומה), תשלומים בפייפאל, צ'קים או העברות בנקאיות.

כן, אנחנו מפעילים תוכנית שותפים (Affiliate Program) אשר מאפשרת לך להרוויח תשלום על כל גולש שהופך ללקוח של Sweethome. מידע נוסף על תוכנית השותפים של Sweethome, ניתן לקבל באזור האישי שלך.

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על אחסון שיתופי (Shared Hosting)

אחסון שיתופי היא טכניקה לאחסון של עשרות, מאות ואלפי לקוחות על גבי אותו שרת פיזי. בצורה זו, כל הלקוחות אשר נמצאים על גבי השרת, חולקים את המשאבים (כוח המחשוב, הזיכרון וכדומה) של השרת ובהשוואה לשרתי VPS או שרתים ייעודיים יכולים ליהנות ממחיר חודשי נמוך במיוחד.

אחסון שיתופי מתאים לאנשים פרטיים או עסקים אשר עושים את הצעדים הראשונים שלהם באינטרנט.

כל חבילת אחסון שיתופי (Shared Hosting) כוללת שטח דיסק (SSD), מסדי נתונים, תיבות דואר אלקטרוני, פאנל ניהול מתקדם וכלים אשר יאפשרו לך לנהל את סביבת האחסון בצורה עצמאית.

בוודאי, בכל שלב ניתן לשדרג את חבילת האחסון דרך ממשק הניהול שלך ולשלם רק עבור ההפרש השנתי בין החבילה הישנה לחבילה החדשה.

בוודאי, אנו מציעים לך החזר כספי מלא במהלך 30 הימים הראשונים.

כמו כן, במידה ובעתיד תרצה לעזוב (מכל סיבה שהיא), ניתן לקבל החזר כספי יחסי בניכוי של הנחות תקופתיות, מבצעים וכדומה.

תצורת האחסון המומלצת תלויה בצורה ישירה בקוד האתר שלך.

באופן כללי, אם האתר שלך בנוי בשפת PHP, HTML/Bootstrap, Perl, Python או nodeJS תמיד כדאי להעדיף אחסון לינוקס (Linux). לעומת זאת, אם האתר שלך בנוי על בסיס NET. כדאי להעדיף אחסון חלונות (Windows) אשר מותאם בצורה טובה יותר לאפליקציות, מערכות ואתרים מסוג זה.

באופן כללי, כל שרתי האחסון ב – Sweethome מגיעים עם ממשקי ניהול מתקדמים אשר יעזרו לך לנהל את חבילת האחסון שלך בכוחות עצמך.

על גבי שרתי לינוקס, ניתן למצוא את ממשקי הניהול של WHM/cPanel ועל גבי שרתי חלונות, ניתן למצוא את ממשק הניהול של Plesk Obsidian.

כן, כל חבילות האחסון של Sweethome כוללות שירותי DNS מלאים אשר מנוטרים 24/7 מסביב לשעון על מנת לזהות ולהתמודד עם התקפות DDoS בצורה טובה יותר.

כל חבילות האחסון השיתופיות מאפשרות לך לפתוח, למחוק ולנהל תיבות דואר אלקטרוני בצורה עצמאית. כמו כן, ניתן לגשת לתיבות הדואר שלך באמצעות תוכנות דואר מוכרות (Outlook, Thunderbird וכדומה) או באמצעות ממשק הניהול שלך.

באופן כללי, על גבי שרתי לינוקס ניתן להפעיל מסדי נתונים מסוג MySQL ועל גבי שרתי חלונות ניתן להפעיל מסדי נתונם מסוג MySQL או MS-SQL בגרסאות החדשות ביותר.

כמות האתרים שניתן לאחסן בכל חבילת אחסון תלויה באופן השימוש שלך. אם מדובר על אתרים קטנים, לעיתים קרובות ניתן לאחסן לא מעט אתרים על גבי אותו חשבון אחסון – עם זאת, אם מדובר על אתרים פעילים, גדולים ומשמעותיים מומלץ להפריד כל אחת לחבילת אחסון בודדת או לרכוש שרת וירטואלי פרטי (VPS) אשר מאפשר לבצע הפרדה בין האתרים שמאוחסנים על גבי אותו שרת.

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על שרתים וירטואליים (VPS)

שרת וירטואלי פרטי (VPS) היא שיטת אחסון אשר עושה שימוש במערכות וירטואליזציה על מנת לדמות סביבה של שרת ייעודי בשרתי לינוקס (Linux) או חלונות (Windows).

בצורה זו, כל לקוח על גבי השרת נהנה מסביבת עבודה מבודדת, מבוזרת ומאובטחת הרבה יותר מאשר שרתי אחסון שיתופיים.

באופן כללי, אין גבול לכמות המשאבים אשר ניתן להקצות לכל שרת וירטואלי פרטי (VPS). במעמד הרכישה, ניתן לבחור את כמות המעבדים (Core), שטח הדיסק (SSD) , הזיכרון ורוחב הפס.

ב – Sweethome אנו עושים שימוש במערכות וירטואליזציה מבית VMware, XEN, Virtuozzo או Proxmox. אנו עובדים עם המותגים הגדולים ביותר בתחום, על מנת להבטיח עבודה רציפה, חלקה ונטולת בעיות לקהל לקוחותינו.

כל השרתים הוירטואליים הפרטיים (VPS) מגובים לשרת גיבויים חיצוני בשיטת Snapshot + Filesystem אחת לשבוע. ניתן לרכוש שירותי גיבוי יומיים, אשר יאפשרו לך ליהנות משרידות מלאה במקרה של אסון.

בוודאי, כל שרת וירטואלי פרטי (VPS) יכול לספק לך פתרון DRP במקרה של אסון (שריפה, רעידת אדמה, אירוע טרור וכדומה).

אם נחוץ לך פתרון מותאם אישית, ניתן ליצור קשר עם צוות הסיסטם של Sweethome לקבלת פרטים נוספים על פתרונות ה – DRP שאנו מציעים לחברות וארגונים מקומיים ובינלאומיים.

כן, Sweethome מאפשרת גישה לשרת הוירטואלי הפרטי (VPS) באמצעות חשבון VPN מאובטח אשר מופעל בשיטת SSL-VPN על גבי חומות אש (Firewalls) של חברת Fortinet/Fortigate.

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על אחסון ריסלר (Reseller)

אחסון ריסלר (Reseller) הוא סוג של חבילת אחסון גדולה במיוחד, אשר ניתן לחלק אותה לחבילות קטנות יותר בהתאם לצורך של כל לקוח.

אחסון ריסלר (Reseller) מיועד בעיקר לנותני שירותים בתחום (מעצבים, מפתחים, בוני אתרים וכדומה) אשר מעוניינים למקסם את הערך הכספי של כל לקוח.

באופן כללי, ההגבלה על כמות החשבונות, הדומיינים והאתרים אותם ניתן לאחסן על גבי אחסון ריסלר (Reseller) קשורה בצורה ישירה לשטח האחסון שבחרת לרכוש בחבילת האחסון.

החבילה הבסיסית ביותר ב- Sweethome מאפשרת לך לאחסן יותר מ – 100 לקוחות, דומיינים ואתרים בקלות ואף יותר מכך.

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על שרתים ייעודיים

שרת ייעודי (Dedicated Server) הוא פתרון אחסון אשר מעניק את הביצועים, השקט והתוצאות הטובות ביותר בשוק האחסון. לרוב, שרתים ייעודיים מיועדים לחברות וארגונים אשר דורשים פתרונות אחסון מתקדמים, יציבים ורציפים לאורך שנים.

כל השרתים הייעודים של Sweethome מאוחסנים בחוות השרתים של בזק בינלאומי בפתח תקווה.

מיקום השרת בישראל מאפשר לך ליהנות מביצועים גבוהים ומענה לתקלות/בעיות שעלולות לצוץ בהמשך הדרך בשעות העבודה המקובלות בישראל.

באופן כללי, שרת ייעודי מעניק לך גישת ROOT מלאה לשרתי לינוקס (גישת SSH עם מפתח RSA בגודל 2048bit) או גישת Administrator מלאה לשרתי חלונות.

באופן כללי, ניתן להתקין על גבי השרת הייעודי כל מערכת הפעלה שרק תרצה. לרוב, אם השרת הייעודי מנוהל, מתוחזק ומסופק על ידי הצוות הטכנולוגי של Sweethome אנו נתקין את מערכת ההפעלה של Centos או Cloud Linux בתצורת לינוקס ואת מערכת ההפעלה חלונות בגרסת ה – Standart בתצורת חלונות.

כמו כן, ניתן להתקין על גבי השרת הייעודי מערכות וירטואליזציה מתקדמות מבית VMware, Xen, Kvm, Virtuozzo, Proxmox אשר יאפשרו לך לחלק את העומס ולהתמודד עם מצבי קיצון שונים.

באופן כללי, ניתן להתקין על גבי השרת הייעודי כל ממשק ניהול שרק תרצה. לרוב, אנו משתמשים בממשקי ניהול אשר מהווים סטנדרט בתעשייה כמו cPanel, Plesk, DirectAdmin או Webmin.

בוודאי, עבור חלק מהלקוחות אנו מספקים אך ורק שירותי ניהול ייעודיים אשר מבטיחים ביצועים, מהירות ואבטחת מידע.

למידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם צוות הסיסטם של Sweethome אשר יוכל לבחון את הצרכים שלך ולבנות עבורך תוכנית עבודה מותאמת אישית.

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על תעודות אבטחה (SSL)

תעודת אבטחה (SSL) עושה שימוש בפרוטוקול הצפנה אשר מאפשר לאבטח את הקישוריות בין הדפדפן של הגולש לבין שרת האחסון.

כיום, תעודות אבטחה (SSL) הן בגדר חובה לכל בעל אתר תדמיתי, חנות וירטואלית או מערכת אשר מעוניין להעניק ביטחון לקהל הלקוחות שלו.

באופן כללי, ההבדלים בין תעודות האבטחה (SSL) השונות הם בכמות הדומיינים (האתרים) שניתן לאבטח, דרך הביטוי של התעודה (פס ירוק, מנעול וכדומה) והביטוח שהתעודה מעניקה לבעל האתר.

טרם הרכישה, מומלץ לבדוק ולהכיר את מרכיבי תעודת האבטחה לעומק.

נכון להיום, ניתן להשתמש בתעודות SSL חינמיות אשר מעניקות את ההגנה הרצויה לבעלי אתרים וחנויות וירטואליות.

ההבדלים העיקריים בין תעודות SSL חינמיות לתעודות SSL בתשלום הם שתעודות SSL חינמיות אינן מעניקות ביטוח למקרי קיצון, ניתנות לתקופת זמן קצובה (3 חודשים ופחות) ומשתמשות בחותם אבטחה (Seal) בסיסי של מנעול בלבד.

בוודאי, כחלק מהשירות של Sweethome, הצוות הטכנולוגי יוכל ללוות אותך בתהליך ההתקנה של תעודת ה – SSL בחינם.

אם רכשת תעודת SSL דרך אתר Sweethome או דרך ספק חיצוני, תמיד תוכל לפנות אל צוות התמיכה של Sweethome להשלמת ההתקנה באתר שלך.

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על שירותי דואר אלקטרוני

כל חבילות האחסון של Sweethome כוללות תיבות דואר אלקטרוני מסוג Imap/POP3 אשר ניתנות להגדרה בכל תוכנת דואר חיצונית (Gmail, Outlook וכדומה).

כמובן שניתן להגדיר את תיבת הדואר האלקטרוני גם בנייד, כך שניתן לגשת אליה מכל מקום בעולם.

באופן כללי, ניתן לשלוח דואר אלקטרוני כמותי (פרסומי או אינפורמטיבי) באמצעות רכישה של שרת וירטואלי פרטי (VPS) או שרת ייעודי (Dedicated Server).

כמובן, שאם מדובר בספאם או ברשימות אשר לא מסרו את אישורם, השולח מסתכן בסנקציות ותביעות ספאם עתידיות אשר יכולות להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים.

בוודאי, דרך ממשק הניהול של האחסון (cPanel/Plesk) ניתן להפנות את רשומות ה – MX לכל ספק חיצוני אחר (Gmail, Outlook וכדומה).

שאלות ותשובות נפוצות (FAQ) על רישום, ניהול וחידוש דומיינים

דומיין או שם מתחם בעברית, היא כתובת ייחודית אשר מזהה את האתר שלך.

נכון להיום, כל הדומיינים הישראליים עם סיומת CO.IL או ORG.IL מנוהלים על ידי איגוד האינטרנט הישראלי וכל הדומיינים הבינלאומיים עם סיומת COM, NET, ORG מנוהלות על ידי איגוד ICANN.

DNS היא מערכת אשר מבצעת "תרגום" של כתובות IP מורכבות לאותיות אלפביתיות. ב – Sweethome ניתן ליהנות משירותי DNS מלאים אשר יאפשרו לך לקשר בין הדומיין שלך לבין חברת האחסון שבחרת (אנחנו או כל חברה אחרת).

לא, כל אדם יכול לרשום דומיין חדש או לנהל את רשימת הדומיינים דרך Sweethome, ללא תלות אם הוא מאחסן את האתר בשרתי Sweethome.

בוודאי, ניתן להעביר לממשק הניהול של Sweethome את כל הדומיינים שברשותך ובצורה זו ליהנות ממחירים זולים ושירות מנצח.

Sweethome איתך בכל מקום שנוח לך

צ׳אט חי עם נציג

הצ׳אט שלנו זמין בשעות העסקים וניתן להעזר בנציגינו לשאלות, דיווח על תקלות

פניה לשירות/תמיכה

שירות ניהול הפניות שלנו מאפשר לנו לשרת אותך מהר יותר ובאופן יעיל יותר

מענה טלפוני - 24/7

המוקד הטלפוני מאויש 24/7 וזמין לקבל את פנייתך ולדאוג שהנציג הרלוונטי יחזור אליים

תן לנו לייק!

בקר בעמוד הפייסבוק שלנו, עשה לנו Follow ותוכל להתעדכן בחדשות והצעות אחסון לינוקס